MSI RX 5700 mech GP OC 8 GB nasıldır?

kafirr

Decapat
Herkese merhaba.

Başlıkta bahsi geçen ekran kartı hakkında bilgisi olan, kullanmış ya da kullanıldığını görmüş birisi var mıdır acaba?

Referans modellerden bile daha ucuza satılıyor şu sıralar. Normal mech versiyondan farklı olarak GP versiyonlarında bir tık daha düşük soğutma olduğunu biliyorum MSI serilerinde. Ancak yine de referans modelden ucuz olmasını anlayamıyorum.

Donanım konusunda orta seviyeli bir insan olarak bakabileceğim her kanalı her forumu araştırdım ancak net bir bilgi bulamadım bu GP Edition versiyonu hakkında.

3-4 ay içinde yeni bir sistem toplayacağım ve AMD'nin yeni RX 5700 serisindeki yazılım bazlı hataları çözeceğine inanarak ekran kartı tercihimi RX 5700'den yana kullanacağım sanırım.

Neyse konumuza dönelim, ekran kartının bu modeli hakkında bilgi sahibi olan siz sevgili teknoloji severlerden yorumları bekliyorum. Kullanan, kullanıldığını gören, incelemesini gören bilen, yorumlarını bilenler bilgilendirirlerse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler, herkese düşük kurlar ve yüksek donanımlar diliyorum.

Aslında tehlikeli bir konuya girmişsiniz :D Marka konusu forumlarda tam bir keşmekeş. Her firmanın kendisine göre bir fiyat politikası var. Örneğin: Gigabyte bazı kartlarda aşırı yüksek fiyatlar sunabiliyor.

Siz incelemelere bakın, değerleri gözlemleyin. Aradaki 3-5 FPS değeri için fiyat fazla değişiyorsa bütçeye göre hareket edersiniz.

Herkese merhaba.

Başlıkta bahsi geçen ekran kartı hakkında bilgisi olan, kullanmış ya da kullanıldığını görmüş birisi var mıdır acaba?

Referans modellerden bile daha ucuza satılıyor şu sıralar. Normal mech versiyondan farklı olarak GP versiyonlarında bir tık daha düşük soğutma olduğunu biliyorum MSI serilerinde. Ancak yine de referans modelden ucuz olmasını anlayamıyorum.

Donanım konusunda orta seviyeli bir insan olarak bakabileceğim her kanalı her forumu araştırdım ancak net bir bilgi bulamadım bu GP Edition versiyonu hakkında.

3-4 ay içinde yeni bir sistem toplayacağım ve AMD'nin yeni RX 5700 serisindeki yazılım bazlı hataları çözeceğine inanarak ekran kartı tercihimi RX 5700'den yana kullanacağım sanırım.

Neyse konumuza dönelim, ekran kartının bu modeli hakkında bilgi sahibi olan siz sevgili teknoloji severlerden yorumları bekliyorum. Kullanan, kullanıldığını gören, incelemesini gören bilen, yorumlarını bilenler bilgilendirirlerse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler, herkese düşük kurlar ve yüksek donanımlar diliyorum.

Referanslardan ucuz olma sebebi gayet normal referansların stoğu azaldığından yüksek fiyata bıraktı , satıcılar şuan özel soğutma modelleri daha ucuza satma sebebi bu diye düsünüyorum. Hem bildiğim kadarıyla Msi Mech , Asus TuF modelleri referans model kadar ısınıyor bilginize. Rx5700 üzerinde en soğuk modeller Gigabyte Gaming , Gigabyte Aorus , Asus RoG , Msi Gaming X , Sapphire Pulse , Powercolor red devil gibi modeller benim önerim parası uçuk olmayan Pulse almalı , parasıda olup cok iyi soğutmada isteyen RoG , Aorus veya Gaming X almalı , hız olarak bakarsak Asus RoG , Gaming X veya Gigabyte Aorusa bakılmalı.

Markalarla ilgili bir takıntım yok esasen en ucuza alabileceğim en yüksek kaliteyi almaya yönelik bir alışveriş prensibim var her konuda. Marka tartışmasına da yol açmak istemem :)
Soğutma performansı da aman aman önemli değil kasa içi hava sirkülasyonu ile çözülebileceğine inanıyorum. Hemen hemen +-%5 derece sıcaklık farklarıyla çalışıyor zaten bir modelin türevleri.
Ancak konu başlığında eksik bilgi vermişim sanırım ya da kendimi tam açıklayamamışım. Başlıkta bahsi geçen ekran kartı modelinde asıl temas etmek istediğim nokta GP Edition olması. Normal Mech modeli ile bile arasında 300 liraya yakın bir fark var. Bunu anlayamadım ben asıl.
Değerli yorumlarınız için de teşekkür ediyorum.

MSI rx5700 serisinde Gaming x haricinde diğer modellerine bellek soğutması koymadı koyduğu da yarım pad koydu onun için Sapphire kısmından gitmeniz en iyisi.
Anladım hocam teşekkür ederim sanırım o yüzden daha uygun fiyatla satılıyor. İnceleme videoları, kullanıcı yorumları yakın zamanda düşer ancak şimdilik beklemedeyim. Belki bir revizyon yapar modelleri değiştirirler. Henüz çok taze rx 5700 serisi. Değişiklikler, yenilikler olacaktır. Gerek fiyat gerekse modellerde.

Bu ekran kartını kullanan var mı? Fiyatı uygun geldi, az önce İncehesap Gaming Geceleri'nden sipariş ettim ama stok bitmek üzere olduğu için araştırmaya vaktim olmadı. O yüzden yorumlara ihtiyacım var. Duruma göre iptal ya da iade edebilirim.

Son düzenleme:
Bu ekran kartını kullanan var mı? Fiyatı uygun geldi, az önce İncehesap Gaming Geceleri'nden sipariş ettim ama stok bitmek üzere olduğu için araştırmaya vaktim olmadı. O yüzden yorumlara ihtiyacım var. Duruma göre iptal ya da iade edebilirim.

XT modelinde bir arkadaşım CW ve performans sorunları yaşadığı için satmak istiyordu. Hoş fabrika çıkışlı ürünler, hepsinde olacak diye bir kaide yok ama belirteyim dedim.

Ben de İncehesap üzerinden sipariş ettim bugün umarım herhangi bir sıkıntı yaşamam. Siz iade ettiniz mi? Etmediyseniz ürün ulaştığında bir test yapıp sonucunu paylaşır mısın? Ben henüz sistemi toplamadım o yüzden test edemeyeceğim.

Ben de İncehesap üzerinden sipariş ettim bugün umarım herhangi bir sıkıntı yaşamam. Siz iade ettiniz mi? Etmediyseniz ürün ulaştığında bir test yapıp sonucunu paylaşır mısın? Ben henüz sistemi toplamadım o yüzden test edemeyeceğim.
Yok iptal etmedim. Bakalım ne zaman kargoya verecekler. Eğer kullanmayı düşünürsem test yaparım. Bir de görmediysen diye diyorum Türkçe bir video var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı