RX 5700 XT Mech 8 GB vs RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB

RTX ve DLSS 2.0 vb. gibi artılarının yanında driver farkı vs. hatta daha iyi OC olması ve OC ile geçmesi gibi durumlardan, düşünmeden 2060S alırdım. Fakat RTX 3060'ı beklemenizi şiddetle öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
5700 XT almanı öneririm. 5700XT, 2070 ile karşılaştırılan bir ekran kartı. Mech serisinde ısınma problemi olmamakta. Arkadaşlar 3060 diyor da, fiyatından bir haberler herhalde.

Bence neyi istiyorsan onu al. O kötü, bu iyi diye yorum yapanların çoğu kullanmadan kulaktan dolma bilgilerle konuşur. Bende de MSI Mech OC model RX 5500 XT 8 GB var. Isınma sorunlu dediler, ağır oyunlarda max 65 derece gördüm, daha da üstünü görmedim. Driver sorununu bilemem. Bende ilk başlarda siyah ekran sorunu oldu ama monitörden dolayı olmuş, sonradan düzelttim.

RX 5700XT, gelen güncelleme ile 2070S gücündeymiş diye duydum. Ama sorunları var deniyor kartın. Bekleyebilirseniz AMD'nin yeni kartlarını ve RTX 3000 serisini bekleyin.

14 oyun testi yapıp öyle bir şey demişlerdi. Daha fazla testte 2070S yine daha iyi bir kart ve 2060S/2070'e daha yakın bir kart fakat teknoloji farkı sebebiyle 2060S.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stabilite vb. gibi konularda NVIDIA zaten daha iyi.

PSU ile ilgili ne tür bir sorun yaşıyorsunuz, öğrenebilir miyim?
Çok güç çeken bir kart kendisi. Ayrıca 5700 XT, 2070S seviyesinde bir kart. Büyük bir güncelleme gelecek AMD kanadına, performansı çok artacak deniyordu fakat çıktı mı bilemiyorum. Ben 5700 XT alırdım, 5700 XT kullanan çevremde kimseden bir şikayet duymadım daha.

PSU ile ilgili ne tür bir sorun yaşıyorsunuz, öğrenebilir miyim?
PSU'dan, ekran kartına gelen pin girişi bu şekilde. Oyun esnasında güç kesintisi verip siyah ekran veriyor. Forumlarda bolca mevcut bu konu, aynı sorundan muzdaribim.

Dosya Ekleri

• InkedEkran Kart Girişi2_LI.jpg
    InkedEkran Kart Girişi2_LI.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 38

Yeni konular

Geri
Yukarı