MSI RX 5700 MECH vs Sapphire RX 5700 PULSE

Hocam selamlar, ekran kartınız geldi mi? Geldiyse memnun musunuz? İtopya'da indirim var ben de almayı planlıyorum.
Selamlar, henüz gelmedi. İtopyadaki indirimi gördüm şimdi. Ben bu kartı 2200TL’ye almıştım. Bir 5700 kart için fiyatı bu denli uygun olmasa tercih etmez, 2000-2200 civarlarından Sapphire 5600 XT Pulse alırdım. Çünkü AMD 5600 XT için yeni BIOS sürümü yayınlayarak yaklaşık %10'luk performans artırımına gitti, artık neredeyse 5700'ü yakalıyor. Bu konu hakkında bilgin yoksa sana detay verebilirim.

5700 Mech GP Edition hakkında konuşursak satın almadan önce biraz araştırdım, GP Edition düz Mech modelinin revize edilmiş modeliymiş. Termal pad’ler yenilenmiş, güç girişi 8 pin’den 8+6 pin’e çevrilmiş. Bunlar dışında kayda değer bir fark yok. 2400 TL buna vereceğinize bahsettiğim 5600 XT modellerine bakabilirsiniz. Arada yaklaşık 200 TL'lik fark var.

Son düzenleme:
Selamlar, henüz gelmedi. İtopyadaki indirimi gördüm şimdi. Ben bu kartı 2200TL’ye almıştım. Bir 5700 kart için fiyatı bu denli uygun olmasa tercih etmez, 2000-2200 civarlarından Sapphire 5600 XT Pulse alırdım. Çünkü AMD 5600 XT için yeni BIOS sürümü yayınlayarak yaklaşık %10'luk performans artırımına gitti, artık neredeyse 5700'ü yakalıyor. Bu konu hakkında bilgin yoksa sana detay verebilirim.

5700 Mech GP Edition hakkında konuşursak satın almadan önce biraz araştırdım, GP Edition düz Mech modelinin revize edilmiş modeliymiş. Termal pad’ler yenilenmiş, güç girişi 8 pin’den 8+6 pin’e çevrilmiş. Bunlar dışında kayda değer bir fark yok. 2400 TL buna vereceğinize bahsettiğim 5600 XT modellerine bakabilirsiniz. Arada yaklaşık 200 TL'lik fark var.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Teşekkürler. Ben de Pulse seçtim ancak arkadaşım MSI olduğu için MECH diyor. Bu model MSI'ın bazı modelleri gibi güçlü bir soğutmaya sahip değil diye biliyorum.

Ayrıca Nitro almak da mantıklı ama arkadaş fazla bir şey istemiyor o yüzden XT'den vazgeçmişti. Yine de belirtirim.
O ekran kartlarının sürücü hatası meşhur bilginiz olsun, çoğu kişi ondan dert yanıyor,
sözüme güvenmiyorsanız araştırabilirsinizz

Dosya Ekleri

• giga.png
    giga.png
    257,5 KB · Görüntüleme: 38
O ekran kartlarının sürücü hatası meşhur bilginiz olsun, çoğu kişi ondan dert yanıyor,
sözüme güvenmiyorsanız araştırabilirsinizz

Aynen hocam kesinlikle haklısınız, ben de arkadaşa bunu anlatmaya çalıştım ancak pek dinlemedi. Bazen ne kadar mantıklı ve gerçekçi konuşsak da insanlar kafasında ne varsa onu yapıyor, sonra pişman oluyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı