Sapphire Pulse RX 5700 XT vs Gigabyte RX 5700 XT OC

420 dolara alsak vergisi falan ne kadar oluyor Türkiye'ye gelene kadar?
80-90 dolar vergi 18 dolar kargo.
hiçbir zaman belli olmaz indirimi yapacak firmanın hesaplarına kalmış.
Ancak çok uzun sürmüyor aralıklı sürekli olmakta çok talep görüyorlar.
Beklemişken black friday de beklenir, bu işin sonu yok. Dediğin gibi KDV indirimi de aklımda ama Cumhuriyet bayramında umuyorum o tarz bir şey en yakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 5700xt'nin custom modellerini bekliyorum. Amazon.de'den almayı düşünüyorum kargo Türkiye'ye ücretsiz oluyor ve fiyatları vergiler dahil gösteriyor. Fiyat ucuz olmassa gidip Türkiye'den almayın çünkü 3500 liradan aşağı satmazlar.

Ben de 5700xt'nin custom modellerini bekliyorum. Amazon.de'den almayı düşünüyorum kargo Türkiye'ye ücretsiz oluyor ve fiyatları vergiler dahil gösteriyor. Fiyat ucuz olmassa gidip Türkiye'den almayın çünkü 3500 liradan aşağı satmazlar.
Amozon.de ABD fiyatına Alman vergisi uygulayıp sonra da TR vergisi almıyor mu? Biraz daha pahalı sanki hep? Pek bilmiyorum orayı

Benim de çok bir bilgim yok ama amazon.com la fiyatlarını karşılaştırdığımda daha ucuza denk geliyor. ABD'den alınca kargo fiyatı bazı ürünlerde çok pahalı olabiliyor. Vergi konusunda da forumda bir arkadaşın yazdığına göre fiyatlara Almanya'daki vergi dahilmiş fakat Türkiye'den satın alacağımız için o vergiyi silip ülkemizdeki vergiyi ekliyormuş. O da aşağı yukarı ilk başta gösterilen fiyata denk geliyormuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı