MSI RX 5700 XT FPS sorunu

Icewalk

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sistemim:
  • AMD Ryzen™5 3600 işlemci.
  • G.Skill 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz Dual kit RAM.
  • Xigmatek shogun g serisi 80 Plus Gold 750W PSU.
  • MSI RX 5700 XT Gaming X 8 GB.
Bilgisayar kasası:
  • Cooler Master Masterbox MB511 mesh ATX kasa.
Monitör:
  • AOC 24" C24G1 144Hz 1ms FreeSync fullhd dpport HDMI pivot Curved oyuncu monitörü.
Sistem bu şekilde herhangi bir ısınma problemi yaşamıyorum parçalarda gördüğüm şekilde.
Oyunlarda anlık donmalar oluyor akıcılığını kaybediyor.
FPS düşüşleri yaşanıyor.
Kart %99 kullanmıyor bir anda %50 %30'a kadar düşüyor tekrar yükseliyor %80 gibi tamamını kullanmıyor.
Oyunları 1080P üzerinden oynuyorum.
Ultra ayarlarda aldığım bu tür hatalar kartan mı yoksa başka parçalarım bunları etkiliyor mu daha anlamadım.
Kartı alalı 1 hafta oldu olmadı yol yakınken değişime mi göndereyim yoksa iade mi alayım?
Kartı Vatan Bilgisayar'dan aldım.

Konuyu daha önce açtım farklı şekilde hortlatamadım. Spam yapmıyorumdur umarım. Sorunum devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizde stok soğutucu mu bulunuyor ?
3600'e stok soğutucu kasa hava akışınız kötüyse yetmiyor.
Evet stok soğutucu kabloları özenle düzenledim kasa akımı gayet iyi boşta yine düşüyor ısı bir anda geri çıkıyor. Boşta 38 derece görüyor yükte 50 derece ve üzerine çok rahat çıkıyor 70 görüyor.

Evet stok soğutucu kabloları özenle düzenledim kasa akımı gayet iyi boşta yine düşüyor ısı bir anda geri çıkıyor. Boşta 38 derece görüyor yükte 50 derece ve üzerine çok rahat çıkıyor 70 görüyor.
Dediğim gibi bence fps limitleyerek deneyin. Bir nebze işlemci daha serin çalışacaktır. Sorun çözülürse, bütçeniz el verince kaliteli bir soğutma alırsınız.

Geri
Yukarı