MSI RX 580 Armor 8 GB vs MSI GTX 1060 GamingX 6 GB

Valla kartı aldım ama yorumlar kafamı karıştırdı. Yılbaşı indirimlerini bekliycem eğer daha uygun bir kart bulursam bunu iade edep onu tercih edebilirim.
Kardesim suan sana onerecegim kart Vatanda 2357 lira ASUS ROG STRIX VEGA 56 8gb HBM2 2048 Bit hem 590 hemde 1060 tan cok daha iyi olur bu fiyata 1070 performansi yakalarsin

2 bin lira bandını geçmek istemiyorum, alıcağım diğer bileşenleride hesaba katarsak max.bütçe 2bin.
Suanki gosterdigin fiyatlara bakacak olursak teknoloji markette calisan biri olarak hem fiyat fazla hemde stok az vega 56 da stok sonu suan ondan kaynakli bu fiyatta yoksa karta disarda baktiginda 2900 3600 lira bandinda degisiyor karar sana ait fakat 580 ve 1060 arasinda kaldiysanda armor serisini aklindan cikar sapphire nitro veya xfx gts serilerine bak derim kendimde rx590 kullaniyorum 1080p oyuncusu olarak battlefield 5 te aldigim fps degerleri yeni adrenalin surucusu ile yaklasik 110 - 140 ultra hig ayarlarda ve dx11 destegi ile dx12 ye gectigin zamanda bi degerler yaklasik 5 6 fps civari asagi cekiliyor

Suanki gosterdigin fiyatlara bakacak olursak teknoloji markette calisan biri olarak hem fiyat fazla hemde stok az vega 56 da stok sonu suan ondan kaynakli bu fiyatta yoksa karta disarda baktiginda 2900 3600 lira bandinda degisiyor karar sana ait fakat 580 ve 1060 arasinda kaldiysanda armor serisini aklindan cikar sapphire nitro veya xfx gts serilerine bak derim kendimde rx590 kullaniyorum 1080p oyuncusu olarak battlefield 5 te aldigim fps degerleri yeni adrenalin surucusu ile yaklasik 110 - 140 ultra hig ayarlarda ve dx11 destegi ile dx12 ye gectigin zamanda bi degerler yaklasik 5 6 fps civari asagi cekiliyor
Tavsiye ettiğiniz kart Vatan stokların da yok malesef ama dediğim gibi o fiyatıda veremem :(
Biraz bekliyeyim ilerde daha uygun fiyat bandına gerilermi diye düşünüyorum ama doların düşeceğine hiç ihtimal vermiyorum hem düşse bile bu bize ne kadar yansır? Yeni yıl öncesinde hem seçim arefesi hem de asgari ücret muhabbetlerinden dolayı piyasalar dolar kuruna göre çok dalgalı, bir ürün son tüketiciye gelene kadar aşırı fiyat artışı görüyor malesef bizim ülkemizde düzen bu şekilde...

Son düzenleme:
Sırf gaming x modeli diye bu kadar bağlanmayın. 1200 liralık kartta da aynı gpu var sizinkinde de. Sosyal'de birisi 2300 liraya 1070ti satıyordu ikinci el siz düşünün aldığınız fiyatı.

Sırf gaming x modeli diye bu kadar bağlanmayın. 1200 liralık kartta da aynı gpu var sizinkinde de. Sosyal'de birisi 2300 liraya 1070ti satıyordu ikinci el siz düşünün aldığınız fiyatı.
Emin ol gaming model diye rengine kanıp almadım. Forumda armor modelin nasıl 80 derecelere cıktığını traktör misali fanlarını, kulaklığı taktığım halde sesinden oyun oynayamadığını anlatan insanlar var.

Çok Fazla Performans Farkı Bulunmuyor. Bazı Oyunlarda RX önde olsa da GTX bir çok oyunda önde. Render işi yapılacaksa RX öneriyorum ancak çok büyük genelde oyun oynayacak iseniz GTX almak daha mantıklı olacakır. Umarım Yardımcı Olmuşumdur :)

NOT: RX alacak iseniz Asus'un ROG Serisinin STRIX versiyonlarını Öneririm. Bu GTX için de geçerlidir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı