MSI RX 580 Armor 8 GB vs MSI GTX 1060 GamingX 6 GB

Teknomobil

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Armor 580 OC 8gb kullanıyorum. Boşta 55 derece. Ama fan çalışmıyor. Sanırım 55+ derecede çalışmaya başlıyor. Eğer fanı otomatiğe alırsam %20 - %25 fan seviyesinde (yani ortalama 800-1000 RPM'de çalışıyor, %100de 4000 RPM'i geçiyor) 35-39 derece arasında düşüyor kendiliğinden. O yüzden Msi Afterburner üzerinden ekran kartı fanını otomatiğe aldım. Bu fan seviyesi kasanın temperli camı kapalıysa duyulmuyor. Pek oyun oynamadığım için bunu tercih ettim. CS:Go, Path Of Exile gibi eski oyunlar oynuyorum sadece, o da binde bir. Bugün CS:GO'da denedim. %35-40 arası bir ekran kartı kullanımda maksimum olarak 65-70 dereceyi gördü. Armor serisi ekran kartları anladığım kadarıyla fanlarını full çalıştırdığınızda sesli çalışan ekran kartları. Daha düşük seviye bir soğutmaya sahipler.

Kesinlikle rx 580 hem vram destegi 8gb hemde 500 tl bir karda olursunuz performans acisindanda 1-2 fps icin 500 600 tl fazla verilmez diye dusunuyorum

İki ekran kartınında indirimleri bitmiş. Bir kaç araştırmadan sonra msi rx 580 armor modelinin gamingx modeline göre daha sesli ve sıcak çalıştığını öğrendim kaldı ki harcadığı güç tüketimi de yanında cabası.

Sonuç olarak indirimler bitmeden gece msi 1060 gaming x6gb modelini 1988tlye aldım. (Şuan 2.763,04 TL) :) Yardımcı olan cevap veren herkeze teşekkür ederim.

1060'a yaklaşık 2000 lira vermemeliydiniz. Doların patladığı dönemde bile 1200 lira ödemiştim. Ederi 2000 lira kesinlikle değil. İmkanınız varsa iptal edin siparişi.

Olan olmuş. Hayırlı olsun demek düşer. rx 580 armor'da üzmezdi emin ol. Kullanan arkadaşlarımız memnun 72 derecede full yükte kullanıyorlar.

Yerinizde olsam iptal ederdim. Klasik pazarlama taktiği. Fiyatı şimdi yüksek gösterip yılbaşında indirecekler. O zaman Rx 580 alırsınız. 1300 TL ve altı olur tahminimce. Gtx 1060'a o kadar para verilmez. Aralarında performans farkı yok. FreeSync destekli monitörlerin fiyatını da göz önüne alırsak Rx 580 çok daha mantıklı.

RX 580'i geçtim o kadar bütçe varsa iyi soğutmalı olsun diyorsanız RX 590 alabilirdiniz. Evet güç tüketimi fazla eksi yanı o maalesef. Ama saf güç önemliyse onu tercih edebilirdiniz.

14 gün içinde iptal etme şansım var ama piyasada daha ucuzu yok siz doların pig yaptığı zamanda ucuza almış olabilirsiniz ama kart yok ki şuan minigden mi stok yok başka bişeyden mi bilmiyorum ama amazondan bile almaya kalktığımda vergisiyle şuan 2000 tl'ye geliyor. Bilmiyorum açıkçası daha ucuza ilerleyen dönemlerde bulunabilirmi kafam karıştı :(
RX 580'i geçtim o kadar bütçe varsa iyi soğutmalı olsun diyorsanız RX 590 alabilirdiniz. Evet güç tüketimi fazla eksi yanı o maalesef. Ama saf güç önemliyse onu tercih edebilirdiniz.
İyide benim aldığım model gamin x modeli sizin önerinizle gamin x model rx 580 veya 590 mümkün değil bu fiyata alamam, referans tasarım daha ucuz kartlar var başka marka modelde ama onlarında performansı gaming x modelin göre nasıldır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı