MSI RX 6500XT 4200 TL!

Game Garaj üzerinden geçen hafta satın aldım ve Salı günü kart elime ulaştı.

Kartı zorlayabileceğim oyunlarda 50 derece üstünü görmedim diyebilirim.
Ek olarak 1080P 8X MSAA testinde de 53 derece üstünü göremedim (Test 5 dakika yapılmıştır)

Kart gerçekten oldukça sessiz çalışmakta. benim ryzen stok fanın sesi çok daha fazla çıkıyor diyebilirim.
Merak ettiğiniz noktalar varsa sormaktan çekinmeyin. Yardımcı olurum.

Game Garaj üzerinden geçen hafta satın aldım ve Salı günü kart elime ulaştı.

Ek olarak 1080P 8X MSAA testinde de 53 derece üstünü göremedim (Test 5 dakika yapılmıştır)

Kart gerçekten oldukça sessiz çalışmakta. benim ryzen stok fanın sesi çok daha fazla çıkıyor diyebilirim.
PCI-e kaç sisteminiz?

Sapphire'si var bende 1 aydır kullanıyorum. 60 dereceleri görmüyor PUBG oynarım genellikle saniyelik fan açıp kapatıyor yani kasada hava alan bir kasa değil bu arada ona rağmen 60 görmüyor desek yeridir.

GameGaraj üzerinden geçen hafta satın aldım ve salı günü kart elime ulaştı.

Ek olarak 1080p 8X MSAA testinde de 53 derece üstünü göremedim (test 5 dakika yapılmıştır)

Kart gerçekten oldukça sessiz çalışmakta. Benim Ryzen stok fanın sesi çok daha fazla çıkıyor diyebilirim.

Sapphire'si var bende 1 aydır kullanıyorum. 60 dereceleri görmüyor PUBG oynarım genellikle saniyelik fan açıp kapatıyor yani kasada hava alan bir kasa değil bu arada ona rağmen 60 görmüyor desek yeridir.

Forza Horizon 4 benchmark modunda Ultra 1080p de kaç FPS veriyor PCI-e 3.0 da.

PCI-e kaç sisteminiz?
PCIe 3.0 sisteme sahibim.
(Ryzen 5 2600 - AsRock B450M)
Forza Horizon 4 benchmark modunda Ultra 1080p de kaç FPS veriyor PCI-e 3.0 da.
FH4 oyununa sahip değilim maalesef bu oyunu test etme şansım olmadı.
Fakat izlediğim bir videoda Forza Horizon 5'in PCIe 3.0 da 1080P High ayarlarda 60+ FPS verdiğini görmüştüm. 4'ü çok çok rahat bir şekilde oynatacaktır.

PCI-e 3.0 sisteme sahibim.
(Ryzen 5 2600 - ASRock B450M)

FH4 oyununa sahip değilim maalesef bu oyunu test etme şansım olmadı.
Fakat izlediğim bir videoda Forza Horizon 5'in PCI-e 3.0 da 1080p high ayarlarda 60+ FPS verdiğini görmüştüm. 4'ü çok çok rahat bir şekilde oynatacaktır.

Acaba en düşük ayarlarda 144 FPS üstü verir mi?

Acaba en düşük ayarlarda 144 FPS üstü verir mi?
Hocam böyle bir kartla sırf 144 FPS alacağım diye FH4'ü en düşük ayarlarda oynamak saçma olur. Fakat sorunuzun cevabına gelirsek bulduğum başka bir videoda adam Low ayarlarda 200FPS alıyordu. Muhtemelen PCIe4.0 ile testi yapmış. 3.0'da da hemen hemen 144FPS almak mümkün olabilir.

Geri
Yukarı