MSI RX580 ARMOR 8G aşırı ısınma sorunu

Çok riskli 89 derece. Bunun üstüne çıkarsa ekran kartını yakma durumu var.
Kasanın sirkülasyonu zayıf gibi sanki.
Banada öyle geliyor ama kasayı sıfır aldım vatandan, güzel bi çalışma yaparak tasarımını yaptım yani kasada güzel bi sirkülasyon olması için delikler yani. İşte bu yüzden de kasaya müdahele ettiğimde kasanın garanti dışı kalmasından korkuyorum maalesef. Monitördeki görüntü kapanıyor, ama sesler gelmeye hala devam ediyor ekran kartı kendini korumaya mı alıyor? Yoksa ekran kartında bi sıkıntı mı var anlamına geliyor?

Banada öyle geliyor ama kasayı sıfır aldım vatandan, güzel bi çalışma yaparak tasarımını yaptım yani kasada güzel bi sirkülasyon olması için delikler yani. İşte bu yüzden de kasaya müdahele ettiğimde kasanın garanti dışı kalmasından korkuyorum maalesef. Monitördeki görüntü kapanıyor, ama sesler gelmeye hala devam ediyor ekran kartı kendini korumaya mı alıyor? Yoksa ekran kartında bi sıkıntı mı var anlamına geliyor?
Bende vatandan topladım sistemi. Kasa xigmatek astro. Gayet sirkülasyonu güzel. Muhtemelen ekran kartında sıkıntı olabilir. Bence garantiye gönderin. Kasaniz hangisi ?

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi MSI RX580 ARMOR 8G 8GB OC modeli ekran kartımda bugün Battlefield 1 oynarken 87 derece gördüm, fan hızı 3500 RPM'de çalışıyordu. Besleme değeri ise 128W. Ekran kartını alalı yaklaşık 1 ay oldu(Temmuz 19) 1 kere ısınma problemi yüzünden garantiye gönderdim fakat garanti raporunda;

Isınma probleminin olmadığını termal macunun yenilenip BIOS güncellemesinin yapıldığını yazıyordu.

Kasam XIGMATEK GLARE 7A 600W 120mm 4 fan (3 soğutma ön 1 egzoz arkada bulunuyor)
Oda içinde klima bulunmamakta yaklaşık oda sıcaklığı 30 derece civarında Ankara'da yaşıyorum.
Ekran kartı stok ayarlardadır herhangi bir frekans oynaması yapılmamıştır.

Eki Görüntüle 325352Eki Görüntüle 325353Eki Görüntüle 325354Eki Görüntüle 325355
Sorununuzu çözdünüz mü ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı