Çözüldü MSI RX590 Armor OC WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XintrA

Hectopat
Yer
Nederland/Amsterdam
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar sorunum şu, oyun oynarken aniden ekran donuyor. Biraz beklediğimde masaüstüne atıyor ve bildirimler kısmında "varsayılan WattMan ayarlarına sıfırlandı." Gibi bir şey diyor. Bazı yerlerde voltajı yükseltip Max. MHz değerini düşürmem gerektiği söylendi. Bunu yapmam durumunda ekran kartını bozar mıyım? Veya hangi ayar yapmalıyım? Örnek fotoğraf attım.
Not: Bu sorun CS:GO'da yok, bunun dışındaki tüm oyunlarda var. Atıyorum Valorant'ta 1 saat sonra, PUBG'de ilk 10Dk'da, Rocket League'de 40.dakika da oyun donuyor. Ayrıca "istenilen çözünürlük ve yenileme hızı verilemeyebilir...Kabloda sorun olabilir..." Gibi bir hata da alıyorum. Eski monitörümde de aynı problem vardı(eski monitörüm AOC 1ms 75Hz G2260VWQ6 modeliydi, şimdiki kullandığım Monster aryond v1.1).2 farklı DP (monitörlerin yanında gelen) kablosuyla denedim sorun devam ediyor. Bazıları 19pin kullandığın zaman düzelir demiş, ama ben piyasada 19pin kablo bulamadım veya gözümden kaçtı. Yardımlarınızı bekliyorum.

hqdefault.jpg

Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. 10. dakikada kapanma olmadı. Çözüm şu: WattMan ayarlarından Max MHz kısmını -%15 yapın, benim sorunum çözüldü çok şükür. 15-20FPS fark etti ama onu söyleyeyim, benim için sorun olmadığından böyle kullanacağım.
Sorun çözüldü arkadaşlar. 10. dakikada kapanma olmadı. Çözüm şu: WattMan ayarlarından Max MHz kısmını -%15 yapın, benim sorunum çözüldü çok şükür. 15-20FPS fark etti ama onu söyleyeyim, benim için sorun olmadığından böyle kullanacağım.
Frekans Mhz kısmını kendiniz manuel olarak ayarlarsanız FPS düşüşü olmadan da çözebilme ihtimaliniz var. Ayrıca Radeon programı üzerinden ayar yaptıysanız yaptığınız ayarın sıfırlanmaması için görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın.

Dosya Ekleri

• 12.PNG
    12.PNG
    18,6 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı