MSI Vampırıc Kasa ısınıyor

Yusuf Emirrr

Hectopat
Sistem R3 3200G MSI B450M PRO kasa MSI vampırıc 010 tek fanlı.
Anakartın hemen üstünü ellediğimde kasaya kadar sıcaklığı vuruyor kasayı elleyince hissediliyor ama teste soktuğumda ısınma derecesi 60-70 arası
Fan alsam ön tarafa 3 tane bu durum düzelir mi?

Öncelikli olarak tek fan demişsin, o tek fan nerde önde mi arkada mı? Arkadaysa öne ekstra fan alman lazım ki içeriye hava alsın. Normal sistemlere bakarsanız görürsünüz. Ayrıca sistemi ne zaman topladınız termal macun sürdünüz mü?
Ekstra olarak MSI Afterburner indirip oyun içi sıcaklık değerlerini ekran görüntüsü olarak atar mısınız?
Bu arada 60-70 gayet iyi değerler ekstra fanla yine o dereceler düşer.

El ile ısı testi yapmak bence mantıklı değil. İşlemcinin 60-70 derece olması sıkıntı değil. 2 öne 1 üste şeklinde takmanız bence daha iyi olur.

El ile yapmamın sebebi rastlantı baktım sıcak gördüm test yaptım işlemcide 60-70 arası bir şeyler
Bir tane egzoz fan var öne 2 yukarıya bir yapsam hava sirkülasyonu düzgün çalışır mı?

El ile yapmamın sebebi rastlantı baktım sıcak gördüm test yaptım işlemcide 60-70 arası bir şeyler
Bir tane egzoz fan var öne 2 yukarıya bir yapsam hava sirkülasyonu düzgün çalışır mı?
Sıcaklık değerleri düşecektir. Ben 2 üste fan aldığım zaman 10 derece düşüş görmüştüm. Üste takacağınız fanlar dışarıya hava üflemeli. Öne takacağınız fanlar içeriye üflemeli.

Öncelikli olarak tek fan demişsin, o tek fan nerede önde mi arkada mı? Arkadaysa öne ekstra fan alman lazım ki içeriye hava alsın. Normal sistemlere bakarsanız görürsünüz. Ayrıca sistemi ne zaman topladınız termal macun sürdünüz mü?
Ekstra olarak MSI Afterburner indirip oyun içi sıcaklık değerlerini ekran görüntüsü olarak atar mısınız?
Bu arada 60-70 gayet iyi değerler ekstra fanla yine o dereceler düşer.

Sistem 20 günlük her şey sıfır termal macun işlemci yeni olduğu için sürmedim testleri MSI afterburnereden yaptım yani ben en fazla 70 derece gördüm genelde Valorant oynuyorum 63 derece oluyor.
Sıcaklık değerleri düşecektir. Ben 2 üste fan aldığım zaman 10 derece düşüş görmüştüm. Üste takacağınız fanlar dışarıya hava üflemeli. Öne takacağınız fanlar içeriye üflemeli.

Üste sıvı soğutucu alırım diye düşünmüştüm ekran kartı aldığım zaman.

O işlemci için gereksiz bir masraf olur sıvı soğutma, ona vereceğin parayla işlemciyi satıp daha iyi işlemci ve daha iyi ekran kartı alırsın. Fan alman yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı