MSI 2070 Armor ısınıyor

KxA

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım oyunlarda biraz fazla ısınıyor gibi sizce bu diğerler normal mi?

Control oyununda 72-74 arasında.
Rise of The Tomb Raider 72-76 arasında.
Valorant 69-71 arasında.

Bu kadar ısınması normal mi yoksa bir sıkıntı mı var anlayamadım.

Kasanın soğutması resimdeki gibidir. Ekran kartının altında 1 adet, kasanın üst kısmında 2 adet ve kasanın ön kısmında 2 adet olmak üzere toplamda 5 adet fan bulunmaktadır. Herhangi bir OC yapılmamıştır.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-26 at 10.33.07.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-26 at 10.33.07.jpeg
    102,2 KB · Görüntüleme: 137
  • cc.png
    cc.png
    112,9 KB · Görüntüleme: 65
90'a kadar sıkıntı yok ama 90 maximum eğer 85leri görürsen yaptığın şeyi durdurmayı tercih edebilirsin yoksa güzel bir duvar süsün olur.
Arkadaşımın eski ekran kartı 144 dereceye çıkmıştı hala oynuyordu. Aynı sistemde de Fx işlemciyi yıllarca fansız kullanmış. Bilgisayarı bozulduğunda beni çağırdında taktık fanı :)

Programın yanlış gösterdiği kesin, 144 dereceye çıkamaz.

Ayrıca fansız kullandığı hakkında da arkadaşınız atıyor gibi, fansız kullanma gibi bir şey söz konusu değil. Sistemi düğmeye basarak açarsın, biraz sonra o sistem yüksek ısıdan kapanır.

Kendi gözümle gördüm oyunlarda hep ısındığından drop yiyordu gittim açtım bilgisayarı. Hatta termal macun olmadığı için termal macunsuz taktık. Sonra kendi laptopum için aldığım termal macundan arta kalanı verdim sürmesi için.
Sistemi düğmeye basarak açarsın, biraz sonra o sistem yüksek ısıdan kapanır.
Dediğiniz olayı pentium 4 işlemcili eski bilgisayarımda yaşadım çok iyi biliyorum.

Öncelikle merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım oyunlarda biraz fazla ısınıyor gibi sizce bu diğerler normal mi?

Control oyununda 72-74 arasında.
Rise of The Tomb Raider 72-76 arasında.
Valorant 69-71 arasında.

Bu kadar ısınması normal mi yoksa bir sıkıntı mı var anlayamadım.

Kasanın soğutması resimdeki gibidir. Ekran kartının altında 1 adet, kasanın üst kısmında 2 adet ve kasanın ön kısmında 2 adet olmak üzere toplamda 5 adet fan bulunmaktadır. Herhangi bir OC yapılmamıştır.
Normal, benimki de o değerlerde.

Her armor'da öyle mi bilmiyorum ama benim armor'a maşallah kürekle voltaj vermişler, gökten yağar gibi. 1150V'ı 940V'a kadar düşürdüm, Ekran kartı kendine geldi. Belki senin kartda da undervolt deneyebilirsin her Armor serisinde bahsettiğim sorun var ise. Fakat sıcaklıkların gayet iyi bence. Özellikle hava sıcaklıklarına ve armor modeline göre.

Her armor'da öyle mi bilmiyorum ama benim armor'a maşallah kürekle voltaj vermişler, gökten yağar gibi. 1150V'ı 940V'a kadar düşürdüm, Ekran kartı kendine geldi. Belki senin kartda da undervolt deneyebilirsin her Armor serisinde bahsettiğim sorun var ise. Fakat sıcaklıkların gayet iyi bence. Özellikle hava sıcaklıklarına ve armor modeline göre.
Teşekkürler cevap için bi araştırayım onu.

Yeni konular

Geri
Yukarı