MSI Vector GP78hx vs ASUS ROG STRIX G17

İkisi de iyi bilgisayar ama 2 k ekran bence çöp.
O kadar paraya saçma bir ekran. Güzelim RTX 4080 2 k ekran 😁
Fiyat o kadar çıkma şansınız varsa 4K laptop öneririm. Aksi takdirde monitör şart. Tercih meselesi.

MSI'ı alırdım ben hocam ancak daha büyük ekran için ASUS da tercih edilebilir. ASUS modeli kütük gibi yalnız, neredeyse desktop sayılabilecek bir cihaz.

Titan'dan sonra en kaliteli ve teknolojik MSI modeli. Sorun oalcğaını düşünmüyorum. Yaşadığım ülkede bu serinin modelini insanlar almış ve kullanmış. Genel kanaat süper. Elbette teknoloji yine şans işi ne yazık ki.

Bu iki modelin problemi mevcutmu sizce MSI Vector 17hx ROG STRIX G18'in.

Titan'dan sonra en kaliteli ve teknolojik MSI modeli. Sorun oalcğaını düşünmüyorum. Yaşadığım ülkede bu serinin modelini insanlar almış ve kullanmış. Genel kanaat süper. Elbette teknoloji yine şans işi ne yazık ki.

Dün güzel bir fiyata satın aldım Hepsiburada üzerinden 106bine geldi laptop ama içimde hep bir kararsızlık var iptal edip asusmu alsam yoksa Monster'in 4080'li laptoplarının stoka girmesinimi beklesem (servisden ötürü) diye dünden beri içim içimi yiyor incelemelerine baktım MSI yın ekranında G-SYNC desteği olmaması dışında her şeyi ile tam yapılmış laptop benim tek korkum Monster kadar iyi servis hizmeti verebilecek mi hiç yoktan benim yaşadıklarım iyi idi ondan dolayı ufak bir karışıklık var ama MSI dün sipariş ettim :D

Dün güzel bir fiyata satın aldım Hepsiburada üzerinden 106bine geldi laptop ama içimde hep bir kararsızlık var iptal edip asusmu alsam yoksa Monster'in 4080'li laptoplarının stoka girmesinimi beklesem (servisden ötürü) diye dünden beri içim içimi yiyor incelemelerine baktım MSI yın ekranında G-Sync desteği olmaması dışında her şeyi ile tam yapılmış laptop benim tek korkum Monster kadar iyi servis hizmeti verebilecek mi hiç yoktan benim yaşadıklarım iyi idi ondan dolayı ufak bir karışıklık var ama MSI dün sipariş ettim :D

Sırf servis yüzünden o markalar zaten kanımca alınmaz. Bu kadar yüksek bütçeyle zaten düşünülmesi hata benim için. Bazı şeyler elbette şans işi. Ama tek etken o değil. İçlerindeki malzeme kalitesi, bileşenler, parçalar, paneli şu bu en tepe seviyede. Absürt örnek gelebilir ama bir Japon arabası ile diğer markalar bir değil. Servise 1000 günde uğrarsın. Türkiye de servis durumunu hiç bilmiyorum. Bende MSI ve Gigabyte Aero arasında çok kaldım. Panel 4 k olunca Gigabyte aldım. 8 aydır her şey harika. 4 k çoğu oyunları (RDR2, God of War dahil) 40-57 FPS arası RTX 3070 olduğu halde akıcı oynuyorum. Keza sizde 4080 var. Bir canavar. Şimdiden hayırlı olsun. Uzun yıllar size hizmet etsin.

Sırf servis yüzünden o markalar zaten kanımca alınmaz. Bu kadar yüksek bütçeyle zaten düşünülmesi hata benim için. Bazı şeyler elbette şans işi. Ama tek etken o değil. İçlerindeki malzeme kalitesi, bileşenler, parçalar, paneli şu bu en tepe seviyede. Absürt örnek gelebilir ama bir Japon arabası ile diğer markalar bir değil. Servise 1000 günde uğrarsın. Türkiye de servis durumunu hiç bilmiyorum. Bende MSI ve Gigabyte Aero arasında çok kaldım. Panel 4 k olunca Gigabyte aldım. 8 aydır her şey harika. 4 k çoğu oyunları (RDR2, God of War dahil) 40-57 FPS arası RTX 3070 olduğu halde akıcı oynuyorum. Keza sizde 4080 var. Bir canavar. Şimdiden hayırlı olsun. Uzun yıllar size hizmet etsin.

Umarım dediğiniz şekilde olur bakalım yarın ürünü tarafıma teslim edecekler umarımki bir problem falan çıkmaz Dell laptop ile ilgili bir sürü problem yaşadım 30 watt takılı kalma gibi servisin hiçbir şekilde destek sağlamaması ve tarafları dava edip 7 ay sonundabilir kişi raporuna göre anakart arızası ortaya çıktı bundan dolayı biraz daha titiz yaklaşıyorum Dell gibi koskoca firma evime servis yollamadı biz donanımsal destek veriyoruz deyip kapattılar ondan biraz tedirgin yaklaşıyorum :D

Umarım dediğiniz şekilde olur bakalım yarın ürünü tarafıma teslim edecekler umarımki bir problem falan çıkmaz Dell laptop ile ilgili bir sürü problem yaşadım 30 watt takılı kalma gibi servisin hiçbir şekilde destek sağlamaması ve tarafları dava edip 7 ay sonundabilir kişi raporuna göre anakart arızası ortaya çıktı bundan dolayı biraz daha titiz yaklaşıyorum Dell gibi koskoca firma evime servis yollamadı biz donanımsal destek veriyoruz deyip kapattılar ondan biraz tedirgin yaklaşıyorum :D

Merhaba! Merak ettim. Ürün elinize ulaştı mı? Memnunmusnuz?

Kanka çikolata almıyoruz ya 😁 yanlış bilmiyorsam Vector'un paneli kötüydü. Ama 4080 göz ardı edilebilecek bir kart değil.

Paneli ASUS'un panel ile aynı şu an arasında hiçbir fark yok cihaz çok iyi zerre ısınma yok eski Vector'ler evet panel kötüymüş ama şu an yeni olan seriler bayağı iyi.

Geri
Yukarı