MSI Ventus OC RTX 2070 Super 2fan vs MSI Gaming X-Trio RTX 2070 Super 3fan

Alitasbasi67

Decapat

Bu modelde 2 fan kullanılıyor

Bunda ise 3 fan var

Şimdi aralarında sadece fan farkı var galiba, 2 fanlı ekran kartını alırsam ne gibi sorunlar yaşarım? İlla 3 fanlı almak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu modelde 2 fan kullanılıyor

Bunda ise 3 fan var

Şimdi aralarında sadece fan farkı var galiba, 2 fanlı ekran kartını alırsam ne gibi sorunlar yaşarım? İlla 3 fanlı almak zorunda mıyım?
Ventus model alabilirsin

Aralarindaki fark 2 ve 3 fanli olmasi degil sadece. Gaming X Trio, 1800 Boost Core Clock iken Ventus 1785 Boost Core Clock degerine sahip. Overclock yapacaksaniz Gaming X Trio'yu tercih edin.

Sadece fan farkı değil, malzeme, bileşen, çekirdek hızı, soğutma bileşenleri vs farklı.
Gaming X ile Gaming X Trio desen temelde fan farkından bahsedebilirdik ama Ventus ile Gaming X Trio baya farklı kartlar.

Overclock yapmayacağım, sadece ram frekans hızını arttıracağım, o yüzden de MSI b450 Tomahawk alacağım, şimdi ventus modeli alırsam overclock yapmayacağım için sorun olur mu? Sıcaklık yüzünden sıkıntı yaşar mıyım? @kyoraku @efedesu

Aralarında yalnızca fan farkı yok bir çok anlamda fark var ve gaming x trio çok daha üstün bir model.

@Alitasbasi67 Dostum, Gaming X Trio modeli bende var fakat mecburiyetten satıyorum. 3800 TL gibi bir fiyata. Letgo'dan bana ulaşabilirsin. - Armanç Karakaya

Overclock yapmayacağım, sadece ram frekans hızını arttıracağım, o yüzden de MSI b450 Tomahawk alacağım, şimdi ventus modeli alırsam overclock yapmayacağım için sorun olur mu? Sıcaklık yüzünden sıkıntı yaşar mıyım? @kyoraku @efedesu
Yaşamazsın ısınma sorunu kasanın hava akışı iyiyse ısınmaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı