RTX 2070 Super Gaming X vs RTX 2070 Super Trio

Phospholipid

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,
MSI RTX 2070 Super Gaming X 2 fanlı 8GB 1800Mhz modeli. MSI RTX 2070 Super Gaming Trio ise 3 fanlı 8GB 1770Mhz modeli.
Kasaya ikisi de sığıyor, sizce hangisini almalıyım? 3 fanlı daha iyi soğutmalı ve daha sessizi mi yoksa 2 fanlı ve Mhz değeri daha yüksek olanı mı? Ayrıca 3 fanlı olan kasaya monte edildiği zaman düşer mi? Çok büyük ve ağır gözüküyor. Sizce 2 fanlı modelin soğutması yeterli midir? Ayrıca işlemci olarak i5 10500 ve 1080p monitörde kullanacağım.

İkisinin de soğutması iyi ama RTX 2070 SUPER GAMING TRIO'nunki daha iyi. Bende de RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO var, yük altında 70 derece bile görmüşlüğüm yok şu ana kadar, soğutma olarak çok başarılı. Ayrıca eğilme yapmaz çünkü içerisinden destek çıtası çıkıyor, istersen onu takıyorsun ve eğilme yapmıyor.

İkisinin de soğutması iyi ama RTX 2070 SUPER GAMING TRIO'nunki daha iyi. Bende de RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO var, yük altında 70 derece bile görmüşlüğüm yok şu ana kadar, soğutma olarak çok başarılı. Ayrıca eğilme yapmaz çünkü içerisinden destek çıtası çıkıyor, istersen onu takıyorsun ve eğilme yapmıyor.
Teşekkürler cevabınız için. Sizin monitörünüz 1080p mi 2K mı?

Teşekkürler cevabınız için. Sizin monitörünüz 1080p mi 2K mı?
1080p. Normalde 1080p ile darboğaz yapılıyor deniliyor ama inanmayın öyle şeylere, oynadığım oyunu Ultra'ya çekince darboğaz kalkıyor, işlemcim Ryzen 5 3600. İşlemci olarak sizinki de Ryzen 5 3600 ile yakın olduğu için darboğaz yapmaz.

Hocam super Gaming X Trio'da kart ağır olsa bile yanında destek aparatı çıkıyor onu da takarsanız sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum bu arada 3 fanlı modeli almanızı öneririm bütçeniz varsa Gaming Z alın MHz değerleri daha fazla diye görmüştüm.

Bende de trio var, abartılı sessiz, abartılıdan kastım cidden abartı olabilir çünkü kasa fanı da, evdeki klima da bundan daha sesli, o yüzden biraz daha sesli olsa da olurdu gibi düşünüyorum. 😃 Ama pişman değilim, bundan önce msi laptop kullanıyordum ve devamlı çile çekiyordum sıcaklıktan, şimdi saatlerce kullansam bile 63 derece falan oluyor. Bütçesini esnetebilene öneririm, ama sabit bütçesi olup da başka şeylerden kısacak olanlara önermiyorum.

Diğer soruya gelirsek, darboğaz olacağını sanmıyorum, işlemciniz eski veya çok düşük model olmadıkça sınırlayıcı faktör oyunların büyük çoğunluğunda ekran kartı olacaktır, ama 2070 superi 1440P'ye geçiş yapmak için aldığımı da belirtmeden geçmeyeyim, 1080P oynayacak olsaydım 2060 super alacaktım.

Geri
Yukarı