MSI Ventus OC RTX 2070 Super 2fan vs MSI Gaming X-Trio RTX 2070 Super 3fan

Alitasbasi67

Decapat

Bu modelde 2 fan kullanılıyor

Bunda ise 3 fan var

Şimdi aralarında sadece fan farkı var galiba, 2 fanlı ekran kartını alırsam ne gibi sorunlar yaşarım? İlla 3 fanlı almak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu modelde 2 fan kullanılıyor

Bunda ise 3 fan var

Şimdi aralarında sadece fan farkı var galiba, 2 fanlı ekran kartını alırsam ne gibi sorunlar yaşarım? İlla 3 fanlı almak zorunda mıyım?
Ventus model alabilirsin

Aralarindaki fark 2 ve 3 fanli olmasi degil sadece. Gaming X Trio, 1800 Boost Core Clock iken Ventus 1785 Boost Core Clock degerine sahip. Overclock yapacaksaniz Gaming X Trio'yu tercih edin.

Sadece fan farkı değil, malzeme, bileşen, çekirdek hızı, soğutma bileşenleri vs farklı.
Gaming X ile Gaming X Trio desen temelde fan farkından bahsedebilirdik ama Ventus ile Gaming X Trio baya farklı kartlar.

Overclock yapmayacağım, sadece ram frekans hızını arttıracağım, o yüzden de MSI b450 Tomahawk alacağım, şimdi ventus modeli alırsam overclock yapmayacağım için sorun olur mu? Sıcaklık yüzünden sıkıntı yaşar mıyım? @kyoraku @efedesu

Aralarında yalnızca fan farkı yok bir çok anlamda fark var ve gaming x trio çok daha üstün bir model.

@Alitasbasi67 Dostum, Gaming X Trio modeli bende var fakat mecburiyetten satıyorum. 3800 TL gibi bir fiyata. Letgo'dan bana ulaşabilirsin. - Armanç Karakaya

Overclock yapmayacağım, sadece ram frekans hızını arttıracağım, o yüzden de MSI b450 Tomahawk alacağım, şimdi ventus modeli alırsam overclock yapmayacağım için sorun olur mu? Sıcaklık yüzünden sıkıntı yaşar mıyım? @kyoraku @efedesu
Yaşamazsın ısınma sorunu kasanın hava akışı iyiyse ısınmaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı