MSI Ventus RTX 2060 XS %80 fan hızında 78-79 derecede çalışma

Undervolt işlemini forumda araştırarak yaptım ve maalesef istediğim sonucu alamadım. 3 derecelik bir düşüş oldu. Teşekkür ederim

Teşekkür ederim. Peki ön kapağı söksem nasıl olur ayrıca kasanın hava akışı nasıldır ve geliştirilebilir mi?
Dostum son çare yan kapağı çıkarmak gibi duruyor. Oda en fazla 3 derece düşürür.

Hazır sistem ile Vatan Bilgisayar'dan aldım. Vatan Bilgisayar iade konusunda sıkıntı çıkarıyor ve hakem heyeti ile aylarca uğraşmak istemiyorum. Hem sürekli fiyatlar da artıyor. Sadece bu seri mi böyle yoksa benimkinde mi sorun var onu öğrenmek ayrıca bu sıcaklıklar sorun olur mu diye öğrenmek ve içimi rahatlatmak istiyorum. Bir de kasa havalandırması ya da başka bir şeyde mi sıkıntı var ve bu sıkıntı nasıl çözülür diye değerli forum yazarlarının tecrübelerine güveniyorum.

Kasanın camı cıkıyorsa cıkartabilirsiniz. Derece düşecektir. Kötü yanı daha hızlı tozlanması.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda sıcaklıklar pek yüksek değil fakat videoda 2060 kullanıldığını sanmıyorum. 2070'in alabileceği FPS değerlerini 2060'ın alması çok saçma.
Videoya güvenerek değilde fp sistem olduğu için aldım. Bu arada videodaki sıcaklıklar olmasa bile 73-74 derece max çalışmasını beklerdim. Beklediğimden biraz daha sıcak çalışıyor. Benim sistemimin bu kadar serin olmamasının sebebini bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt işlemini forumda araştırarak yaptım ve maalesef istediğim sonucu alamadım. 3 derecelik bir düşüş oldu. Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim. Peki ön kapağı söksem nasıl olur ayrıca kasanın hava akışı nasıldır ve geliştirilebilir mi?

Hocam ön panel çıkıyor mu bir bilgim yok o konuda. Ama yan kapağı açarak ve üst kısma fan ekleyerek biraz daha düşürebilirsiniz sıcaklıkları.

Videoya güvenerek değilde fp sistem olduğu için aldım. Bu arada videodaki sıcaklıklar olmasa bile 73-74 derece max çalışmasını beklerdim. Beklediğimden biraz daha sıcak çalışıyor. Yapılan reklam gerçeği yansıtmıyor.
Fortnite testinde FPS'ler 145'in altına düşmüyor. O FPS'leri 2070 Super bile alamıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam ön panel çıkıyor mu bir bilgim yok o konuda. Ama yan kapağı açarak ve üst kısma fan ekleyerek biraz daha düşürebilirsiniz sıcaklıkları.
Ön panel çıkıyor diye biliyorum. Açık konuşmak gerekirse işlemcimin sıcaklığından çok memnunum ve üstteki fan ekran kartını pek etkiler mi bilmiyorum. Teşekkür ederim

Fortnite testinde FPS'ler 145'in altına düşmüyor. O FPS'leri 2070 Super bile alamıyor.

Ultra diye düşük ayarlarda oynuyorlar muhtemelen.

RTX 2060 VENTUS XS kullandım. Bir kartın oyunlarda 70'li derecelerde çalışması gayet doğal. MSI AFTERBURNER'ın fan profilini aktif edince birkaç derece düşüyor sıcaklıklar.
Şu an ZOTAC RTX 2070 MINI kullanıyorum. Bu kart da Ventus XS gibi kısa ve giriş seviyesi soğutmalı. Yine benzer şekilde oyunlarda 70'li derecelerde çalışıyor.
Kartlara cüzzamlı muamelesi yapmadan önce hangi derecelerin kritik olduğunu iyi araştırmak lazım.
Sadece durumu paylaşıp nasıl olduğunu değerli üyelerin tecrübelerine dayanarak sormak istedim. Peki bu sıcaklıklar ile uzun süre kullanıp bir sorun yaşar mıyım? Ayrıca fan hızının %80'lerde çalışması fan ömrünü etkiler mi? Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı