MSİ vs Inno3D RTX 2060

Öyle zaten. 7K Sistemde 144HZ olabilirdi, hadi onu geçtim bir 970 olabilirdi.

Hemen hemen aynı sistem. Daha iyi bir monitör ve ek ram yine olurdu.
Arkadaş 970 Evo almış zaten, ramler de 2 adet. 2060 için 2K 144 HZ monitör yerine 1080P 144 HZ alınabilirdi.
Arada monitör hariç pek fark yok, Vatan'daki sistemin PSU'su dandiktir kesin, SSD'de m.2 değil. Bunlar göz önüne alındığında fark normal.

Tek slot RAM var. Kullanılan SSD SATA, M.2 değil. Ayrıca kullanılan PSU kesinlikle önerilmiyor. Kasa bi' nebze olsa da Frisby'nin PSU'su ile yola çıkılmaz. Monitör konusunda hak veriyorum.

Oyuncu olmanız TN panel almanızı gerektirmiyor. Düşük gecikmeye sahip birçok VA panel monitör var ve çoğunda ghosting belli olmuyor. HDD'yi belirtmemişsiniz konu başında. O zaman her türlü yeterlidir depolama.
Fiyatları yüksekti, bütçem normalde 6,500 iken 7,300'e zor bela çıkabildim.
Ayrıca araştırdım az çok oyuncu isen TN panel tavsiye ettiler.
Arkadaş 970 Evo almış zaten, ramler de 2 adet. 2060 için 2K 144 HZ monitör yerine 1080P 144 HZ alınabilirdi.
Arada monitör hariç pek fark yok, Vatan'daki sistemin PSU'su dandiktir kesin, SSD'de m.2 değil. Bunlar göz önüne alındığında fark normal.
Bende istedim 144 HZ Monitör, ama bütçem yetmiyordu.

Ayrıca araştırdım az çok oyuncu isen TN panel tavsiye ettiler.Bende istedim 144 HZ Monitör, ama bütçem yetmiyordu.
TN panel doğru tercih, sistemde sadece M.2 gereksiz olmuş onun yerine sata SSD alıp (oyunlarda hiçbir farkı yok) aradaki farkı monitöre yatırabilirdin.
M.2 render için gerekli oyunlarda hiçbir fark hissetmezsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca araştırdım az çok oyuncu isen TN panel tavsiye ettiler.
FPS oyunlarında binlerce saatim var ve VA panel aldım. Sence neden? TN gibi düşük gecikmeye sahip ve renk konusunda IPS'e yakın. TN panelin ise düşük gecikme haricinde pek bi' artısı yok. Renk konusunda diğer varyasyonlarına göre berbat. Şimdi tekrar baktım da bütçeniz dahilinde düşük gecikmeli VA panel almak imkansızmış. Problem yok o zaman 😁. Tekrardan hayırlı olsun.

TN panel doğru tercih, sistemde sadece M.2 gereksiz olmuş onun yerine sata SSD alıp (oyunlarda hiçbir farkı yok) aradaki farkı monitöre yatırabilirdin.
M.2 render için gerekli oyunlarda hiçbir fark hissetmezsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Farkı 200 TL 'di aralarında baya bi yazma/okuma hız farkı vardı.
FPS oyunlarında binlerce saatim var ve VA panel aldım. Sence neden? TN gibi düşük gecikmeye sahip ve renk konusunda IPS'e yakın. TN panelin ise düşük gecikme haricinde pek bi' artısı yok. Renk konusunda diğer varyasyonlarına göre berbat. Şimdi tekrar baktım da bütçeniz dahilinde düşük gecikmeli VA panel almak imkansızmış. Problem yok o zaman [emoji16]. Tekrardan hayırlı olsun.
Neyse böyle kullanalım, belki ileride değiştiririm.

FPS oyunlarında binlerce saatim var ve VA panel aldım. Sence neden? TN gibi düşük gecikmeye sahip ve renk konusunda IPS'e yakın. TN panelin ise düşük gecikme haricinde pek bi' artısı yok. Renk konusunda diğer varyasyonlarına göre berbat. Şimdi tekrar baktım da bütçeniz dahilinde düşük gecikmeli VA panel almak imkansızmış. Problem yok o zaman [emoji16]. Tekrardan hayırlı olsun.
He birde en iyi perfonmansı alabilmek için displayPort kablosunumu yoksa HDMI kablosunumu takim? 75 hz hangisi veriyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı