MSI vs MONSTER

GE70 'i aldığınız fiyatta önemli tabii. Fiyat/performans açısından msi alarak hata etmiş olabilirsiniz ancak kaliteli bir bilgisayar olduğunu söyleyebilirim.
Bize keşke 10 dakikadan biraz daha fazla zaman tanısaydınız,
Hayırlı olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler ama laptopu alalı 1 ay oldu :ROFL: Monster'ı yeni yeni keşfettiğimden soruyorum :)

Bence Msi alarak en iyisini yaptınız. Herşey ekran kartından ibaret değil. Msi'nin birsürü ayrıcalığı var.
Akabinde, Monster mi alırsınız Msi mi deseler ben hiç düşünmeden Msi derdim çünkü kalitesini tüm dünyaya duyurmuş marka ve şikayet edene hiç rastlamadım, kime sorsam memnunum diyor.

Bence Msi alarak en iyisini yaptınız. Herşey ekran kartı ile ibaret değil. Msi'nin birsürü ayrıcalığı var.
Akabinde, Monster mi alırsınız Msi mi deseler ben hiç düşünmeden Msi derdim çünkü kalitesini tüm dünyaya duyurmuş marka ve şikayet edene hiç rastlamadım, kime sorsam memnunum diyor.
Bu biraz da insanın ne istediğine bağlı, bunu unutmayın.

Bence Msi alarak en iyisini yaptınız. Herşey ekran kartından ibaret değil. Msi'nin birsürü ayrıcalığı var.
Ya açıkcası bende çok memnunum kullandığım cihazdan ancak tek aklıma takılan şey ekran kartı oldu.

Arkadaşlar bazıları Monstera güvenilmez servisleri kötü, ürünleri gelmiyor, fan sesi elektrik süpürgesi gibi diyor.
Öncelikle servisleri önceden az kişi oldukları için notebook tamiri uzuyordu, kullanıcılarda 3 hafta gibi bir süre bekliyorlardı, ancak şu an kadro çoğaldığı için böyle sıkıntılar yok. Turbo fan sesine gelirsen Fiyat/Performans bir sistem olduğu için fan sesine katlanacaksınız. O kadar kötüde bir fan sesi değil oyun oynarken sesi duymazssınız oyuna odaklandığınız için... Hoparlör konusunda başarılılar ancak kulaklık takarsanız daha iyi olur, kulaklıkla oynamak bence daha iyi... Kulaklıkla oynamayacaksanız da sesi kısın, ailenizden azar işitmek zorunda kalırsınız. Tasarım konusunda iyi değiller, tasarım istiyen ve bütçesi olan MSI bütçesi kıstıtlı olan Monster alsın.

Bütçeye göreden kastınız nedir? 3.000 liraya kadar monster, 3.000 üzeri için msi gibi bir öneride bulunuyorsunuz acaba?
2.500 tl ye monster - 3.000 tl lik msi'dan daha iyi fps almanızı sağlıyor, bu bağlamda fps farkının fazla fark etmediği bütçeler için mi msi önerdiniz?

Arkadaşlar bazıları Monstera güvenilmez servisleri kötü, ürünleri gelmiyor, fan sesi elektrik süpürgesi gibi diyor.
Öncelikle servisleri önceden az kişi oldukları için notebook tamiri uzuyordu, kullanıcılarda 3 hafta gibi bir süre bekliyorlardı, ancak şu an kadro çoğaldığı için böyle sıkıntılar yok. Turbo fan sesine gelirsen Fiyat/Performans bir sistem olduğu için fan sesine katlanacaksınız. O kadar kötüde bir fan sesi değil oyun oynarken sesi duymazssınız oyuna odaklandığınız için... Hoparlör konusunda başarılılar ancak kulaklık takarsanız daha iyi olur, kulaklıkla oynamak bence daha iyi... Kulaklıkla oynamayacaksanız da sesi kısın, ailenizden azar işitmek zorunda kalırsınız. Tasarım konusunda iyi değiller, tasarım istiyen ve bütçesi olan MSI bütçesi kıstıtlı olan Monster alsın.

@yekovski Bütçeden kastı fazladan para vermek sana dokunmuyorsa msi al. 850M modelli bilgisayara 2.500 TL ver 2-2.5 yıl sonra low ayarda kasmaya başladığın da bir kere daha 2.500 TL ver onu da 2-2.5 yıl kullan. Monster bilgisayarını biraz daha özenli şekilde kullanman gerekebilir, bakımını iyi yapman gerekebilir veya servise gitme şansın yüksek olabilir. 3.500TL 970M modeli 4-5 yıl Ultra'dan Low'a seni rahat götürür. Bu yüzden F/P ürünüdür. (Oyuncu bilgisayarı için geçerlidir)

@yekovski Bütçeden kastı fazladan para vermek sana dokunmuyorsa msi al. 850M modelli bilgisayara 2.500 TL ver 2-2.5 yıl sonra low ayarda kasmaya başladığın da bir kere daha 2.500 TL ver onu da 2-2.5 yıl kullan. Monster bilgisayarını biraz daha özenli şekilde kullanman gerekebilir, bakımını iyi yapman gerekebilir veya servise gitme şansın yüksek olabilir. 3.500TL 970M modeli 4-5 yıl Ultra'dan Low'a seni rahat götürür. Bu yüzden F/P ürünüdür. (Oyuncu bilgisayarı için geçerlidir)

Söylediklerinize katılamıyorum.. Keşke haklı olsanız. Ancak bundan 2,5 sene önce samsung'un amiral gemisini satın almıştım, i7 işlemci 2011 başlarında çıktı.. Ben 2012 'nin sonlarında 650m'in de çıkmasıyla ikisini kombinleyip 3.000 liraya yakın bir para vererek şimdiki laptopumu aldım. O zamanlar sizin gibi "4-5 sene rahat götürür" diyordu insanlar.
Ne yazık ki, şuanda alabileceğiniz 3-4binlik HİÇ BİR laptop sizi 5 yıl ultrada oyun oynatmayacak...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı