MSI X Trio RTX3070 vs Palit gamerock RTX3080

Bütçe
9050

grc8213

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar merhaba, bu iki ekran kartı arasında kaldım. Genellikle 4K 60 FPS TV üzerinde kullanmak için alacağım kartı. İki kart arasında 1700 TL gibi bir fark var siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. 60 FPS üzeri ancak HDR olmayan oyunlarda bana yarıyor, çünkü TV HDR'ı açmam durumunda ancak 60 FPS'e izin veriyor.

MSI artılar;
+Marka olarak daha önce kullandım ve piyasada Palit'e göre daha bilindik. Servisinin daha güvenilir olduğunu düşünüyorum.
+Aldığım fiyatı ve stoğu bulabilmiş olmam.
+Isı değerlerinin 5-7 derece daha düşük çalışacağını ya da daha sessiz fan sesi olacağını düşünüyorum.

Palit artılar;
+RTX 3080 için FPS karşısında 1700 lira fark, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip bırakmış gibi düşünüyorum.
+Baktığımda sıcaklık değerleri çok kötü değil, benim için bir Zotac, Sapphire korkusu oluşturmuyor.
+Görselini genel manada beğeniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, bu iki ekran kartı arasında kaldım. Genellikle 4K 60 FPS TV üzerinde kullanmak için alacağım kartı. İki kart arasında 1700 TL gibi bir fark var siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. 60 FPS üzeri ancak HDR olmayan oyunlarda bana yarıyor, çünkü TV HDR'ı açmam durumunda ancak 60 FPS'e izin veriyor.

MSI artılar;
+Marka olarak daha önce kullandım ve piyasada Palit'e göre daha bilindik. Servisinin daha güvenilir olduğunu düşünüyorum.
+Aldığım fiyatı ve stoğu bulabilmiş olmam.
+Isı değerlerinin 5-7 derece daha düşük çalışacağını ya da daha sessiz fan sesi olacağını düşünüyorum.

Palit artılar;
+RTX 3080 için FPS karşısında 1700 lira fark, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip bırakmış gibi düşünüyorum.
+Baktığımda sıcaklık değerleri çok kötü değil, benim için bir Zotac, Sapphire korkusu oluşturmuyor.
+Görselini genel manada beğeniyorum.

Hocam 1 ay önce Palit Gaming Pro RTX 3070 aldım. Bende fiyatından dolayı daha uygun olduğu için Palit markasını aldım. Tek korktuğum sogutmasıydı açıkcası. Fakar kart beni o kadar şaşırttı ki kart ısınmıyor adeta oyunlarda ağır yüklerde. Oyunlarda 60 dereceyi ara sıra görüyorum. Zorladım CPU ve GPU testini aynı anda açtım 30 dakika ekran kartı en fazla 70 derece gördü. Marka olarak tavsiye ederim soğutması harika gerçekten.

Geri
Yukarı