Palit gamerock RTX 3090 vs MSI Suprim X RTX 3090

3080 Ti kullanıyorum. Warzone 2.0'da DLSS kalite + Ultra ayarlar kullanıyorum. Hareketli iken etraf 720p görünüyor. Durduktan 0.5-1sn sonra netleşiyor. Oyun oynanmaz halde.

Oyunları G-Sync açık oynadığım için Max kaç FPS alır bilmiyorum ama DLSS ile 165 FPS sabit iken DLSS kapalı 110-120 FPS alıyor. Çok gerekli değil kör etti beni 2 günde. :(

Normal değil hocam bu, kartta bir sıkıntı var. 3080 Ti'nin rahat oynatması lazım.

3080 Ti kullanıyorum. Warzone 2.0'da DLSS Kalite + Ultra ayarlar kullanıyorum. Hareketli iken etraf 720p görünüyor. Durduktan 0.5-1sn sonra netleşiyor. Oyun oynanmaz halde.

Oyunları G-Sync açık oynadığım için Max kaç FPS alır bilmiyorum ama DLSS ile 165 FPS sabit iken DLSS kapalı 110-120 FPS alıyor. Çok gerekli değil kör etti beni 2 günde :(

NVIDIA kontrol panelinde keskinleştirme ayarı varmış ona bir göz at derim. Keskinleştirme olmadan DLSS, FSR bazı yerlerde fazla bulanık hale gelebiliyor.

Oyun oynamak ve orta düzey (elimden geldiği kadar artık) oyun yapımı için kullanacağım. Maksimum oynayacağım oyun RDR2 ve Rust. (2K çözünürlükte)

15K'ya ne bulursan al bak ciddi söylüyorum. 2.el almak istemedim. 4xxx serisi çıkınca 3XXX ucuzlar dedim ucuzlamadı. Kardeşim Vatan indirimlerinde 19800'e ASUS TUF 3080 Ti almıştı sistem toplamaktan vazgeçince gittim ondan aldım yoksa şu an 30K'larda dolaşıyor. Millet 2.ellere saldıracak. Yukarıda DH haberini paylaştım. Bence kaçırma al. Gainward alma sakın 85 dereceyi görüyor FurMark'ta.

NVIDIA kontrol panelinde keskinleştirme ayarı varmış ona bir göz at derim. Keskinleştirme olmadan DLSS, FSR bazı yerlerde fazla bulanık hale gelebiliyor.
NVIDA kontrol paneliyle alakası yok dediğim şekil olayı çözüyor RDR 2 gibi Warzone sabit durduğunda her iyi hareket ettin mi bulanıklaşıyor dediğim şekilde RDR 2 ve Warzone'da oyun kaliteniz üst seviyeye çıkar.

Normal değil hocam bu, kartta bir sıkıntı var. 3080 Ti'nin rahat oynatması lazım.

Kartta bir sorun yok çalışma mantığı bu zaten. Başka türlü nasıl FPS kazandıracak? Sana belli etmeden Çözünürlük düşürüyor. Keskinlik ayarları varsa onları deneyeceğim.

15K'ya ne bulursan al bak ciddi söylüyorum. 2.el almak istemedim. 4xxx serisi çıkınca 3xxx ucuzlar dedim ucuzlamadı. Kardeşim vatan indirimlerinde 19800'e ASUS TUF 3080 Ti almıştı sistem toplamaktan vazgeçince gittim ondan aldım yoksa şu an 30K'larda dolaşıyor. Millet 2.ellere saldıracak. Yukarıda dh haberini paylaştım. Bence kaçırma al. Gainward alma sakın 85 dereceyi görüyor FurMark'ta.

Gainward gibi markalara bulaşmam. Ya MSI Suprim ya da gamerock alacağım. Şu an gamerock alacak gibi duruyorum.

Kartta bir sorun yok çalışma mantığı bu zaten. Başka türlü nasıl FPS kazandıracak? Sana belli etmeden çözünürlük düşürüyor. Keskinlik ayarları varsa onları deneyeceğim.

Pek bilmiyorum ama 3080 Ti gibi bir kartın kötü performans vermesine şaşırdım. Yanlış bir şey dediysem kusura bakmayın.

Hocam aslında görüntü gayet kaliteli. Hani MSAA fullmüş gibi görüntü veriyor, hiç çapaklı çapaklı değil. Ama uzaktaki şeyler hiç gözükmüyor hareket ederken. Acayip bulanık.

Gainward gibi markalara bulaşmam. Ya MSI Suprim'ya da gamerock alacağım. Şu an gamerock alacak gibi duruyorum.

Pek bilmiyorum ama 3080 Ti gibi bir kartın kötü performans vermesine şaşırdım. Yanlış bir şey dediysem kusura bakmayın.

Hocam DLSS mantığı bu maalesef. Yavaş oynanan oyunlarda fark olmuyor zaten. Ya da CoD Warzone 2.0'da bir sıkıntı var. FPS değerlerinden çok memnunum. 2K Ultra en Max ayarlarda 64 dereceyi geçmeden oynanıyor.

DLSS ile kötü görüntü alan arkadaşlar verdiğim Upscaling ayarını yapsın.
Screenshot_3.png

Geri
Yukarı