MSI X670E Gaming Plus alınır mı?

saruhanmalik

Picopat
Öncelikle herkese selam arkadaşlar. Yakın zamanda sistem toplayacağım. Ve her şey neredeyse tamam sadece anakart hakkında bu aralar çok araştırma yapıyorum. Bende iki anakart arasında kaldım. Bu modeller:

Öncelikle Gaming Plus modeli daha ucuz olmasına rağmen OC ile 7800 MHz kadar destek sunuyor. Tomahawk serisinden hiç şüphem yok gayet iyi çevrelerimce kullanıldı ve çok iyi bulmuşlar. Benim sorum şu Gaming Plus modeli tercih edilebilir mi? İnternette yabancı kanallar dışında tanıtımını görmedim. Ayrıca ürünü alan kişiler de bir o kadar az. Siz ya da sizin çevrenizde bu anakartı kullananlar varsa beni bu konuda aydınlatırsa çok sevinirim. Bir kronik sıkıntısı var mı? Ya da Tomahawk modeli ile arasındaki farklar neler bunu açıklarsınız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Öncelikle herkese selam arkadaşlar. Yakın zamanda sistem toplayacağım. Ve her şey neredeyse tamam sadece anakart hakkında bu aralar çok araştırma yapıyorum. Bende iki anakart arasında kaldım. Bu modeller:

Öncelikle Gaming Plus modeli daha ucuz olmasına rağmen OC ile 7800 MHz kadar destek sunuyor. Tomahawk serisinden hiç şüphem yok gayet iyi çevrelerimce kullanıldı ve çok iyi bulmuşlar. Benim sorum şu Gaming Plus modeli tercih edilebilir mi? İnternette yabancı kanallar dışında tanıtımını görmedim. Ayrıca ürünü alan kişiler de bir o kadar az. Siz ya da sizin çevrenizde bu anakartı kullananlar varsa beni bu konuda aydınlatırsa çok sevinirim. Bir kronik sıkıntısı var mı? Ya da Tomahawk modeli ile arasındaki farklar neler bunu açıklarsınız sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Bende geçen haftalarda ASUS ROG STRIX B650E-F aldım çok güzel anakart ama daha deneme fırsatı bulamadım hafta sonu bakacağım FPS oyunları için aldım.

Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın. Lakin ben MSI tercih ediyorum. Bu modelleri merak etmiştim. Henüz cevaplayan olmadı.

MSI iyi marka ama ses konusunda nasıl, performansı nasıl bilmiyorum birisine sormuştum 28k MSI anakartı varmış ama sesleri öyle bahsettiğim gibi değilmiş kullanmadığım için eminde olamamıştım ama şansımı ROG'tan yana kullandım ROG kulaklık kullanan birisi demişti sesleri net diye anakartıda o markadan yana kullandım.

MSI iyi marka ama ses konusunda nasıl, performansı nasıl bilmiyorum birisine sormuştum 28k MSI anakartı varmış ama sesleri öyle bahsettiğim gibi değilmiş kullanmadığım için eminde olamamıştım ama şansımı ROG'tan yana kullandım ROG kulaklık kullanan birisi demişti sesleri net diye anakartıda o markadan yana kullandım.

Olabilir, kronik sıkıntısı ya da şansa öyle bir şeye denk gelmiş olabilir. ROG serisi zaten çok kalitelidir hocam. Güle güle kullanın.

Tomahawk modelinde ekstra olarak: 8 katlı PCB, 17 adet VRM devresi, Type-C yuvası, PCI_E3 Gen PCIe 4.0 x4 yuvası ve Realtek ALC1200 ses yongası var.

X670E Gaming Plus alınır mı? Elbette alınır ama bütçe varsa öncelik Tomahawk olmalı.

Tomahawk modelinde ekstra olarak: 8 katlı PCB, 17 adet VRM devresi, Type-C yuvası, pcı_e3 gen PCI-e 4.0 X4 yuvası ve Realtek ALC1200 ses yongası var.

X670e Gaming Plus alınır mı? Elbette alınır ama bütçe varsa öncelik Tomahawk olmalı.

Gaming Plus modeli zaten 2 PCI-e 4.0 1 tane PCI-e 5.0 ve 1 tane PCI-e 3.0 var hocam. Sanırım hepsi 5.0 ile beraber hepsi 4.0. Ama Gaming modeli 3.0 var. Bu dediğiniz VRM devresi ve PCB ne işe yarıyor hocam. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Ayrıca Gaming Plus modelinde bu dediklerinizin( PCB ve VRM) farkı anımasanacak kadar mı?

Geri
Yukarı