MSI X99A Gaming 7 macOS Kurulumu

Kusura bakmayın telefon numaramı veremem. Hem buradan sorunu halletimiz takdirde aynı problemi yaşayan kişilerde yararlanırlar.

Evet sende haklısın arkadaşlarda yararlanmalı.

Dün gece cmos reset falan attıktan sonra boot seçeneklerinde mac için yapmış olduğum ssdyi hiç uefi olarak göremedim ve yinede maci yükliyip orada bıraktım. Çünki multibeast sorun yaratmıştı ve cloverbootloader yüklemem içinde kurduğum sistemin uefi mi efi mi olduğunu anlamam gerekiyor. Macin sistem özelliklerinden baktığımda GPT ve HFS+ olarak oluşmuş bir mac diski görüyorum. Emin olmadan boot loader yüklemesi yapmak istemedim. Herhangi bir kod -x -f gibi komut girmeden mac masaüstüne geçiş yapabiliyorum. USB olmadan yapamıyorum ama.

USB belleğinizi tekrar bilgisayara bağlayın ve sistemi boot edin, cloverbootloader ile uefi olarak kurun daha sonra eğer usb içerisindeki config.plist dosyası ile sorunsuz boot ediyorsanız onu gerekli yere atın.

Uefi olarak nasıl kurucam anlatabilirmisin, dün sayısız deneme yaptım ilk kext yüklemesinden sonra birdaha yapamadım.

Bu arada buradaki anlatıma ve kullandığı imajlara göre kurulum yapmaya çalışıyorum

macOS Sierra Güncel Kurulum İmajı

bide biraz detaylı anlatabilirsen sevinirim neyi nereye atacağımı neyi nerden nasıl yapacağımı, sonra büyük karmaşa çıkıyor.

Bios boot ekranım

Uradan neyi seçeyim

-x -f komutunu argumentten girip ilk seçenekten girdiğimde yazılar aktı ve 3. resimdeki gibi kaldı

İlk seçenek dediğimde boot mac os x from os x based system seçeneği
IMG_20170217_154158.jpg

Daha sonrada reset düğmesinden bilgisayarı başlatabiliyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20170217_153013.jpg
    IMG_20170217_153013.jpg
    79,6 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG_20170217_153402.jpg
    IMG_20170217_153402.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 71
Kurulumu tekrar başlatmayacaksınız, usb takıp bootloader ekranına gelip oradan Mac OS X kurduğunuz diski seçip sistemi açın. Hdd'ye ne ad verdiyseniz orada yazar onu seçin ayrıca clover bootloader kurulumu konusu sosyalde mevcut rehberler kısmına girerseniz bulabilirsiniz.

Onu yapıyorum ama olmuyor bi türlü hdd uefi olarak görmüyor

Bu kısımdan girince sistem açılıyor ama - x - f komutuyla açılmıyor
IMG_20170217_155847.jpg

Bu komutları girip boot mac os x from hackintosh (yani benim diskimin adı hackintosh) diyince giriyor
IMG_20170217_160101.jpg

Tüm bunları usb takılıyken yapabiliyorum, bide hackintosh diskin değerleri alttakibresimde bulunuyor, GPT olarak oluşmuş disk. Ama herşeyi rehberdekine göre yapmama rağmen UEFI olarak oluşturamadım. İlk yaptığımda oldu ama rehberdeki program vasıtasıyla kext yükledim ve bidaha CMOS resetlememe rağmen bu diski bi daha UEFI yapamadım

Dosya Ekleri

• IMG_20170217_160309.jpg
    IMG_20170217_160309.jpg
    163,9 KB · Görüntüleme: 149
UEFI olarak kextler'den bir sıkıntı çıktığını ilk defa görüyorum, normalde kextlerden önce bootloaderi yükler ondan sonra kext yüklenir istersen kurulumu tekrar yap ama yaptıktan hemen sonra bootloaderi kur kexti kurma.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı