KFSBH

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, masaüstü bilgisayara harici hoparlör taktığımda bilgisayar BIOS ekranda geç açılıyor ve BIOS'a girdiğimde BIOS işlem yapılmayacak şekilde kasıyor fakat hoparlörü çıkarınca veya off mod yapınca hiç bir sorun olmadan akıcı haline geri dönüyor güç tüketimi yetersizliği olduğunu düşünüyorum fakat sistem sağlam ve sistemde 1050watt 80 plus platınum PSU mevcut anakarttan mı kaynaklanmakta? Bu sorunun nedeni nedir?

güney arızası. öncelikle bir bios update deneyin. çözüm olmazsa muhtemelen donanımsal bir arza ile karşı karşıyasınız.
Güney arızasında USB portlarda zarar görmezmi ledli klavye,mouse vs gibi fazla güç tüketmeyen parçaları takınca sorun yok fakat ekstradan hoparlörü takınca makine açılıyor ama fast biosda bile biosu geçerken yavaşlıyor cihaz biosu geçtikten sonra eski hızında ve biosa girincede kasıyor zaten bundan önce işletim sistemini yüklerken takılıp kalıyordu bios update ettim ve o sorun çözüldü şimdi böyle oldu nedenini çözemedim umarım donanımsal değildir.

Güney arızasında USB portlarda zarar görmezmi ledli klavye,mouse vs gibi fazla güç tüketmeyen parçaları takınca sorun yok fakat ekstradan hoparlörü takınca makine açılıyor ama fast biosda bile biosu geçerken yavaşlıyor cihaz biosu geçtikten sonra eski hızında ve biosa girincede kasıyor zaten bundan önce işletim sistemini yüklerken takılıp kalıyordu bios update ettim ve o sorun çözüldü şimdi böyle oldu nedenini çözemedim umarım donanımsal değildir.
Bios üzerinden ses kartını devredışı bırakmayı denedinizmi? Ayrıca usbler konusunda haklısınız fakat bazen güney köprülerin anlamsız sorunlar da oluşabilir.

Ses entegrelerinizde veya güney de arıza olabilir once bios sıfırlamayı ve güncellemeyi deneyin eğer çözüm olmazsa fiziksel bir onarım yada parça değişimi söz konusu olur.

Başka bir hoparlör bağlamayı denediniz mi ?

Ses entegrelerinizde veya güney de arıza olabilir once bios sıfırlamayı ve güncellemeyi deneyin eğer çözüm olmazsa fiziksel bir onarım yada parça değişimi söz konusu olur.

Başka bir hoparlör bağlamayı denediniz mi ?
Herşeyi denedim herhalde anakart çöp oldu servisine gönderip baktırayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı