MSI Z170-A PRO anakart 3. ve 4. RAM slotları çalışmama sorunu

furkanaga01

Kilopat
Daha fazla  
MSI Z170-A PRO anakartım var. Intel i5 6600 işlemci ve AMD RX580 ekran kartım. 3 adette aynı marka model Kingston HyperX Fury 2666MHz CL15 (4+4+8 GB) RAM. RAM slotları çalışmıyor bunların hepsini kullanmaktan geçtim sadece çift kanal 4+4 bile yapamıyorum. DIMM 1 ve 2'ye taktığımda çalısıyor sadece 4+4.4+8 yaptığımda çalışmıyor. Tek RAM 3 ve 4 slota taktığımda yine çalışmıyor. 4 GB RAM'leri 2 ve 4'e takıyorum çalışmıyor.

Ekran kartını cıkardım BIOS pilini çıkardım 5 dk bekledim taktım sadece pili denedim aynı çalışmıyor.

Bütün değişik düzenleri denedim çalışmıyor. Kullanım kılavuzunda yazanları yapıyorum olmuyor.
Daha önce bu 3 RAM aynı anda takıp kullandım. Daha sonrasında cıklar tak yaptım sadece 4VE 8'i aynı anda kullanabıldım. Şu an hiçbiri olmuyor. 4-8-boş-4 olarak calıstı çok önce şu an olmuyor.
Sebebi nedir yardımcı olabilir misiniz?

1-3 olmuyor 2-4 olmuyor 3-4 olmuyor. Sadece 4+4 1-2 oluyor. 1-2 de 4+8 de olmuyor.

20200110_235342.jpg
20200110_235316.jpg
20200112_125013.jpg
20200112_125234.jpg
20200112_135532.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosunuz güncelmi? Ramlerin hepsi aynı model aynı voltaj değerine sahip mi? Sadece 2 rami dual channel olarak çalıştırdığınızda yanıt alıyor musunuz? Çalışmıyor demenizdeki şey görüntü gelmemesi mi yoksa windows açılıp rami tanımaması mı?

bios son sürüm. ramler ayni marka model mhz voltaj. 2 ram de dual olmuyor. tek tek ramleri denediğimde de a1 ve a2 çalışıyor. b1 ve b2 de çalışmıyor. ekrana hiç görüntü gelmiyor. Ez debug led ram ve cpu arasında gidip geliyor sürekli. a1 ve a2 de 4+4 çalışıyor. yine a1 ve a2 ye 4+8 taktiğim da çalışmıyor.
Biosunuz güncelmi? Ramlerin hepsi aynı model aynı voltaj değerine sahip mi? Sadece 2 rami dual channel olarak çalıştırdığınızda yanıt alıyor musunuz? Çalışmıyor demenizdeki şey görüntü gelmemesi mi yoksa windows açılıp rami tanımaması mı?
20200112_224900.jpg

2 slot ayni.anda bozulmuş olabilir mi
uygulamaya özgü izin ayarları
Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker
CLSID'sine ve
Yok
APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-18) olan NT AUTHORITY\SYSTEM kullanıcısına Yerel Çalıştır izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

bu uyarıyı da alıyrm olay goruntuleyıcıden

Son düzenleme:
S

BIOS son sürüm. RAM'ler ayni marka model MHz voltaj. 2 RAM de Dual olmuyor. Tek tek RAM'leri denediğimde de A1 ve A2 çalışıyor. B1 ve B2 de çalışmıyor. Ekrana hiç görüntü gelmiyor. EZ Debug LED RAM ve CPU arasında gidip geliyor sürekli. A1 ve A2 de 4+4 çalışıyor. Yine A1 ve a2'ye 4+8 taktiğim da çalışmıyor.

Eki Görüntüle 485784
2 slot ayni. Anda bozulmuş olabilir mi?
Uygulamaya özgü izin ayarları.
Windows. Securitycenter. Securityappbroker.
Clsıd'sine ve.
Yok.
Appıd'sine sahip com sunucu uygulaması için, yok sıd (yok) uygulama kapsayıcısında çalışan localhost (lrpc kullanan) adresindeki sıd değeri (s-1-5-18) olan NT AUTHORITY\SYSTEM kullanıcısına yerel çalıştır izni vermiyor. Bu güvenlik izni, bileşen hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

Bu uyarıyı da alıyrm olay goruntuleyıcıdenaybo.

BIOS son sürüm. RAM'ler ayni marka model MHz voltaj. 2 RAM de Dual olmuyor. Tek tek RAM'leri denediğimde de A1 ve A2 çalışıyor. B1 ve B2 de çalışmıyor. Ekrana hiç görüntü gelmiyor. EZ Debug LED RAM ve CPU arasında gidip geliyor sürekli. A1 ve A2 de 4+4 çalışıyor. Yine A1 ve a2'ye 4+8 taktiğim da çalışmıyor.

Eki Görüntüle 485784
2 slot ayni. Anda bozulmuş olabilir mi?
Uygulamaya özgü izin ayarları.
Windows. Securitycenter. Securityappbroker.
Clsıd'sine ve.
Yok.
Appıd'sine sahip com sunucu uygulaması için, yok sıd (yok) uygulama kapsayıcısında çalışan localhost (lrpc kullanan) adresindeki sıd değeri (s-1-5-18) olan NT AUTHORITY\SYSTEM kullanıcısına yerel çalıştır izni vermiyor. Bu güvenlik izni, bileşen hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

Bu uyarıyı da alıyrm olay goruntuleyıcıden.

Sorunu çözdün mü? Aynı sorun bende de var üstat.

Geri
Yukarı