MSI Z170A Gaming M3 İ5 6600K SSD Önerisi

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Arkadaşlar merhaba, aşağıda belirtmiş olduğum sisteme sahibim hali hazırda Kingston HyperX Fury 120 GB SSD kullanıyorum ancak yetmiyor bana bende bu SSD 'mi bir arkadaşıma vericem ve kendim 240 GB yada 256 GB'lık bir SSD alıcam. Anakartım M.2 portunu desteklediği için kafam onlara gidiyor ancak Normal bir SSD ile onun arasında performans farkı olurmu bilmiyorum Teoride onlardada 550mb okuma yazma hızları yazıyor. Bu bağlamda bana mevcut kullanmış olduğum SSD'den biraz daha iyi performans verecek bir 240 GB'lık sata 3 yada M.2 portunda kullanabileceğim SSD arıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart : MSI Z170A Gaming M3
İşlemci : İ5 6600k
Ssd : 120Gb Kingston HyperX Fury
Ram : 16Gb Kingston Hyperx 2400Mhz Ddr4

Hocam sizin için normal sata SSD yeterli. Aşırı bir dosya kopyalamıyorsanız size bir yararı olmaz. Yanlış biliyorsam üstadlar düzeltsin. Öneri olarak Corsair 240GB LE yada Samsung 240GB 750 EVO alabilirsiniz. Amazon.com'dan daha uyguna alabilirsiz.

Ssd aslında laptoplarda iyi bir model alınca etkisini güzel gösteriyor çünkü laptopta bileşenler güçlü değil.Kapasiteye odaklansan daha iyi olur gibime geliyor.Unutmadan 850 evonun özel bir durumu var;rapid modu etkinleştirdiğinde bilgisayarındaki bol bol ramdan bir kısmını kendine tampon bellek olarak kullanıyor ve daha fazla okuma yazma oranına çıkıyor.Tabiki ıops değerleride önemli.Ssd alırken;trım desteği varmı yokmu,ıops değerleri,okuma yazma değerleri(en önemlileri bana göre bu üçü),ön bellek ve kapasiteye dikkat etmek lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı