MSI Z170A GAMING M5 Anakarta M.2 SSD Takılır mı?

sivrigum

Kilopat
Merhabalar. Samsung 970 EVO Plus 500GB marka SSD almayı düşünüyorum. Sormak istediğim birkaç soru var:

1. Acaba bu SSD'yi bu anakarta takabilir miyim? Takınca hemen gözükür mü? Ekstra bir işlem yapmama gerek var mı?
2. Taktıktan sonra Win kurulumu nasıl olmalı?
3. Bir adet normal SSD ve HDD'ye sahibim bunlar bir sıkıntı çıkarır mı?
4. PCI 4.0 SSD alsam onda sıkıntı çıkar mı?
5. Son olarak daha iyi SSD önerileriniz varsa alabilirim. Bütçem 900 lira civarında.

İlginiz için teşekkürler...

1. evet takarsınız bir sorun çıkmaz.
2.temiz kurulum şeklinde yapıp şu anki diskinizi biçimlendirin.
3. çıkarmaz.
4. PCI 4.0 desteği yok.
5. güzel bir SSD alınabilir.

Merhabalar. Samsung 970 EVO Plus 500GB marka SSD almayı düşünüyorum. Sormak istediğim birkaç soru var:

1. Acaba bu SSD'yi bu anakarta takabilir miyim? Takınca hemen gözükür mü? Ekstra bir işlem yapmama gerek var mı?
5. Son olarak daha iyi SSD önerileriniz varsa alabilirim. Bütçem 900 lira civarında.

İlginiz için teşekkürler...
Ssd takabilirsiniz ama Gen 4 desteği yok.

Takabilirsiniz, disk yönetiminden biçimlendirip yeni birim oluşturmaktan başka yapacağınız bir şey yok.
Anlamadım tam olarak, es geçiyorum.
Çıkarmaz.
Anakart PCI-E 4.0 desteklemediğinden sınırlı hızlar alırsınız, israf olur.
970 EVO Plus gayet iyi bir SSD. Sadece o fiyata alınıp alınmayacağı tartışılır.

970 EVO Plus gayet iyi bir SSD. Sadece o fiyata alınıp alınmayacağı tartışılır.
Sizin bir öneriniz var mı? Şu SSD fiyatını hak ediyor ve performansı iyi dediğiniz?
2.temiz kurulum şeklinde yapıp şu anki diskinizi biçimlendirin.
Şimdi anakarta taktım SSD'yi sonra format ekranına geldiğimde normal format atar gibi bendeki SSD'yi biçimlendirip yeni aldığım SSD'ye kuracağım Windowsu doğru mu anladım?

Sizin bir öneriniz var mı? Şu SSD fiyatını hak ediyor ve performansı iyi dediğiniz?
Şu model olabilir. Ama yerinizde olsam mümkünse bütçeyi biraz arttırıp 1 TB bir SSD alırdım.
Şimdi anakarta taktım SSD'yi sonra format ekranına geldiğimde normal format atar gibi bendeki SSD'yi biçimlendirip yeni aldığım SSD'ye kuracağım Windowsu doğru mu anladım?
Evet, öyle yapacaksınız.

Ne kadar artırmaktan bahsediyorsunuz acaba? Değecekse biraz daha zorlayabilirim aslında.
200-300₺ kadar.
Giriş-orta seviye bir NVMe SSD'dir.
Orta-üst seviye bir NVMe SSD'dir, oldukça kaliteli.
İncehesap gaming gecesinde 1100₺ gibi bir fiyata düşebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı