MSI Z170A Gaming M9 ACK RAM 2133 MHz Çalışma Sorunu

Benim bu konuya ilk yüklediğim fotoğrafları bir incelemeni tavsiye ederim. Özellikle ''sade'' fotoğraflar yükledim, fakat bazı insanlar (nedense artık), böyle bir sistem satın aldığıma inanmadılar. :) Ve de sistemin yanında bir kağıda yazılı olarak benim ismimi görmek istemişti çocuklar. :) Ben de öyle yaptım, biraz fazla olmuş olabilir ama böyle yani.

Bu izahatı görene kadar para tomarının yanlışlıkla kadraja girdiğini düşünmek istiyordum bu yüzdende silinen tepki mesajlarından birinede sahip olmak istemedim. Ama görüyorum ki onu bilinçli yapmışsın. O kadar hengameden sonra bile şu anki üslubun, o gün silinen tepki mesajlarının ne kadar haklı olduğunu gösteriyor hiç akıllanmamışsın belli ki.

Bu başlığa konuyla alakalı yazmak isterdim. Gördüm ki hiç gerek yok.

Bu izahatı görene kadar para tomarının yanlışlıkla kadraja girdiğini düşünmek istiyordum bu yüzdende silinen tepki mesajlarından birinede sahip olmak istemedim. Ama görüyorum ki onu bilinçli yapmışsın. O kadar hengameden sonra bile şu anki üslubun, o gün silinen tepki mesajlarının ne kadar haklı olduğunu gösteriyor hiç akıllanmamışsın belli ki.

Bu başlığa konuyla alakalı yazmak isterdim. Gördüm ki hiç gerek yok.
Hadi bir düşün bakalım. Birisi bir konu açıyor ve bu konunun başlığı; ''belleklerin hızının 3000Mhz değil de 2133Mhz olarak çalışması.'' Sonra o konuya gelen ''ilk mesaj'' aynen şu şekilde; isminizin yazılı olduğu bir kağıdı masaüstü sistemin yanında görebilir miyim? (Konu ile ne ilgisi var bu ilk mesajın?)
Konu başlığı ne, gelen ''ilk yorum'' ne? :) :)
İnsan haliyle sinirleniyor, ve ben sinirlendiğim zaman çok değişik şekilde davranabiliyorum evet.
Her neyse çok da şey yapmamak lazım, iyi forumlar.

Sosyal'de genelde fazlasıyla hayali sistem görüldüğünden dolayı ve sizinde ilk mesajlarınızdan birisi olduğundan böyle bir şey istenmesi gayet doğal kanımca.

Sosyal'de genelde fazlasıyla hayali sistem görüldüğünden dolayı ve sizinde ilk mesajlarınızdan birisi olduğundan böyle bir şey istenmesi gayet doğal kanımca.
Evet, o yüzden bir daha böyle gereksiz sorular hiç gelmemesi için, ben de daha detaylı ve daha iyi fotoğraflar yükleyeceğim. (Herhangi bir konu açtığımda.)

Ram'leri 2133 den 3000 mhz'ye O.C ettiğinizde aldığınız hatanın fotoğrafını çekebilirmisin?
Şu an, Bios'tayken XMP seçeneğini tıklayıp, yeniden başlattığında siyah ekranda hata geliyor. XMP kullanmaz isen sorun yok zaten 2133 Mhz hızında çalışıyor bellekler. Fakat bilgisayarı ilk aldığımda (daha hiç Bios güncellemesi de yapmamışken filan.) bellekler XMP devrede ve 3000 Mhz hızında çalışıyordu, ben zaten eğer usb kullanarak bios güncellemesi yapmasaydım, bellek hızında bir sorun yoktu. Anakartın Bios güncellemesinden sonra XMP devre dışı oldu ve hız 2133 Mhz oldu, şu an da bilgisayarda en son çıkan güncel Bios yüklü, ama hala 2133 Mhz hızında çalışıyor bellekler. Recep Baltaş ''Clear CMOS'' önermişti fakat nasıl yapıldığını söylemediği için ve Youtube'de bununla ilgili bir video olmadığından herhangi bir değişiklik yapmadım.

XMP seçip, bilgisayarı yeniden başlattığım zaman gelen hatanın fotoğrafını eve gittiğimde yükleyeceğim. Recep Baltaş'ın belki de yarım saatte çözebileceği bir sorun bende 2 aydır var.

@Recep Baltaş yardım etmek ister misin, hatayı halledip konuyu da kitlesek artık ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı