MSI Z170A Gaming M9 ACK RAM 2133 MHz Çalışma Sorunu

Windows tuşuna tıkla çalıştır yaz karşına çıkan yerede dxdiag yaz oradaki sayfaları atarsan seviniriz eğer gerçekse oyun testleri harika olur
Tamam tamam anladım senin demek istediğini.. :)
Sen kısacası bana inanmıyorsun.
Ben bir kaç foto daha gönderiyim ondan sonra sen de anlarsın heralde.
Veya yeni ''sistem tanıtımı'' başlığı altında konu mu açsam 10 tane yeni fotoğraf koyarım mesela (detaylı)
Neyse ben ayarlıcam, sen gün içinde bildirimlerine bakarsın :)

Banada hayali bir sistem gibi geldi. Kasanın yanına isminizi yazdığınız bir kağıt koyabilirmisiniz?
Bu konu başlığı içinde gönderdiğim bütün ''cevap'' ları ''beğen'' tuşuna basacağına dair söz verirsen, ben de senin dediğin gibi isim yazılı kağıt koyarım ve foto gönderirim sorun değil.
Ama önce senin söz vermen lazım üşengeç bir insanım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatımda senin gibi bir insan görmedim. Senin mesajlarının beğenilecek bir tarafı olsa sen söylemeden ben beğenirdim zaten. Sen eğer böyle yapmaya devam edersen kimse sana yardım etmez, inanmaz demicem zaten kimsenin inandığı yok. Ama sen yinede resim at. Bu kadar insanın önünde böyle bir sistem topladığını kanıtla. Bekliyoruz.

Forumlarla veya bu gibi şeylerle pek işim olmadığı için insanların bu şekilde düşünebileceğini pek sanmıyordum.
Ama genel olarak forumlardaki insanların yaş ortalaması küçük ve haliyle maddi durumu da o ölçüde olduğunu gördüm, sorun değil.
Kağıda can87 yazdığı gözükecek şekilde fotoğraf göndereceğim :)
Siz de haklısınız ben size birşey demiyorum (sistemin değeri 25.000 TL olunca) inanmamanız normal.
Bildirimlere bakarsın fotoğrafları göndereceğim.

Buyrun.

Dosya Ekleri

• IMG_9234.JPG
    IMG_9234.JPG
    269,9 KB · Görüntüleme: 672
  • IMG_9236.JPG
    IMG_9236.JPG
    307,6 KB · Görüntüleme: 632
  • IMG_9237.JPG
    IMG_9237.JPG
    218,5 KB · Görüntüleme: 648
  • IMG_9239.JPG
    IMG_9239.JPG
    253,4 KB · Görüntüleme: 634
Anakartın Bios'ta Dram voltage diye bir ayar var. Normalde orası auto seçilidir. Şayet 3000MHZ için voltaj gerekiyorsa Auto seçeneği yerine olması gereken değeri elle girmen gerekebilir. Benim önceki sistemde 2400MHZ için aynısı başıma geldiğinde yaptığım çözüm buydu. Dram voltajı Auto yerine 1.65V ayarlayıp hallettim. Senin Ram'ler için kaç voltaj gerekiyorsa bu değeri elle gireceksin.

Merhabalar,
Intel i7 6700k ve MSI Z170A GAMING M5 kullanıyorum. Yaklaşık 2 ay önce topladığım bilgisayarda aynı problemi bende yaşadım. Sürekli anlamsız bir overclock hatası alıyordum. Bahsettiğiniz problemin aynısı. Yabancı siteler olmak üzere bütün forumları gezdim, MSI Destek ekibine de mail attım. Sonuç aynı. Corsair belleklerimi Kingston ile değiştirdim. Şuanda hiçbir problem yaşamıyorum. Şahsi fikrim olarak şunu söyleyebilirim, MSI anakartlar XMP konusunda bariz bir şekilde problemli. Size önerim XMP olmayan bahsettiğim Kingston HyperX Fury 2666Mhz veya üzeri RAM ile değiştirmeniz.
İyi günlerde kullanın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı