MSI Z270 M3 HepsiBurada Kutusu Açık Olarak Gelmesi

Cihan Özen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün sipariş verdiğim anakart resimlerde ki gibi geldi... Koskocaman hepsiburada bandrolsüz bir şekilde açık kutu olarak nasıl bu ürünü bana gönderebilir? Böyle bir şey başına gelen oldumu daha önce? İşlemciyi takarkende zor kapandı kelepçesi çok sert bir şekilde indiriliyordu. Açıkcası görünce çalıştırmadım sistemi işlemcime bir şey olur diye geri iade olarak gönderdim.

WhatsApp Image 2017-03-11 at 07.45.39.jpeg

WhatsApp Image 2017-03-11 at 07.45.40 (1).jpeg

WhatsApp Image 2017-03-11 at 07.45.40.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada bazen yapıyor galiba böyle. Meşhur İthalat S6 Edge+ olayı var, artık satmıyorlar o cihazı. Allahtan rootsuz cihaz kullanamıyorum, yoksa başım çok ağrırdı.

Iyi ki iade etmissin. Kutusu acilmis, yirtilmis, hasar gormus urunleri kesinlikle almayin direk mağaza ile iletisime gecin. Gecen arkadas Vatan Bilgisayar'dan almisti. Onunki de boyle gelmisti. Kargoyu aldigi icin baya ugrasmisti daha bekliyor sanirim.

Iyi ki iade etmissin. Kutusu acilmis, yirtilmis, hasar gormus urunleri kesinlikle almayin direk mağaza ile iletisime gecin. Gecen arkadas Vatan Bilgisayar'dan almisti. Onunki de boyle gelmisti. Kargoyu aldigi icin baya ugrasmisti daha bekliyor sanirim.
Dostum bende uğraşıyorum tam olarak ne olduğunu söyliyim ilk olarak msi h170 gaming m3 almıştım siparişim geldi işlemcim 7.ci nesildi ve bu anakartın uyumlu olduğunu gördüm siparişi o şekilde yaptım ama bios güncellenmeden 7.ci nesi işlemciyi tanımıyordu h270 falan almak lazımmış yanlış sipariş verdim uyumsuz diye geri iadesini yaptım yolladım daha haber gelmedi bu anakarttan. Sonra bu uyumsuz diye yeni sipariş geçtim msi z270 gaming m3 söyledim o geldi bu sefer pin ayağı resimdeki gördüğün gibi çıktı. Hemen ertesi gün iade talebi oluşturdum bugünde kargolattım parasını iade istedim 2 anakartında. Hem geç sipariş ulaştı elime bir sürü şekilde mağduriyetim söz konusu iade almazlarsa tüketici haklarına gideceğim kesinlikle ama bu kadar uzamaz bu olay diye düşünüyorum arızası varsa bile garantili ürünler gönderirler teknik servise onlar uşraşsın ben niye uğraşayım. Zaten msi teknik servisi ile görüştüm son kullanıcıdan ürün almıyoruz nerden aldıysanız orası göndersin diyorlardı. :) neyse bunların parasını geri iade alıcam inş bi kaç güne öyle söylediler. Bugünde gidip vatan bilgisayardan kontrol ederek bi anakart alıcam işlemcim i5 7500 o yüzden H270 gaming m3 alabilirim. Ya da ileriye dönük belki işlemci arttırmak için anakartı Z270 OC yapılabilen bir anakart düşünebilirim. Karar veremiyorum.

Vatan Bilgisayar'i forumda bas bas bagiriyorlar almayin diye. Gecen arkadas aldi gece indiriminden (Forumda konusu mevcut.). Urun eksik ve kutusu yipranmis bicimde geldi ve hala iade ile ugrasiyor Vatan yuzunden. Daha boyle yuzlerce ornek var. Vatan'dan alirsan bunlari hem boyle olaylar olma olasiligi 2 kat hem de bir sey oldumu yok soyle yok boyle diyip almamak icin elinden geleni yapiyorlar.

Her vatandaş yabancılar kadar kendilerine sağlanan tüketici haklarının takipçisi olsa satıcılar bu kurnazlığı yapamazdı. Şimdi toplamada montaj siparişi geçilen sistemlerde iade tamir görmüş stok fazlası parçaları serpiştiriyorlar. Kutusuyla beraber yolluyolar fakat kullanılmış iade tamirli stok fazlası ürün koymadıklarına yinede emin olamıyorsun. En iyisi kendinizin toplayıp montajıdır.

Şimdi toplamada montaj siparişi geçilen sistemlerde iade tamir görmüş stok fazlası parçaları serpiştiriyorlar. Kutusuyla beraber yolluyolar fakat kullanılmış iade tamirli stok fazlası ürün koymadıklarına yinede emin olamıyorsun. En iyisi kendinizin toplayıp montajıdır.
Bende bundan korkuyorum, başkasına montaj yaptıramayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı