Çözüldü MSI Z270 M3 Ve GTX 1060 Tabanlı Sistem High Sierra Sürücüleri Yüklemek

• Konuyu başlatan Silinen üye 164587
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
KCPM PRO açılınca şöyle bir uyarı verdi
IMG_1526564260122_1526564269718_1.JPG

Kod ile neden yaptın ?
Başka yöntemi var mı ki ? İnternette araştırınca o çıktı karşıma

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir kext aracı ile dene veya buradan bu aracı indir ve Driver kısmından IntelMausiEthernet sürücüsünü yükle.
MultiBeast - High Sierra 10.2.0
Malesef buda hata verdi. Installation Failed yazdı
Ethernet sorunumu aşağıdaki konudaki kexti indirerek çözmüş bulunmaktayım
Killer E2500 macOS Desteği

Şimdi şöyle bir durum oluştu. Disklere bakınca No Name adında bir disk göremedim. Sadece Ağ , Disk 1 ( MacOS un kurulu olduğu bölüm), Untitled (Windows 10 un kurulu olduğu bölüm) ve Uzaktaki Disk adı ile varlar.
Kalan sorunları listeleyecek olursak
1-) Buradaki paketi kurup en son sürüme güncellememe rağmen sistem bilgisinde ekran kartım görünmüyor
2-)Boot seçenekleri gelmiyor ki en başından beri yok bu kısım.
3-)Safaride sekmeler üzerinde gezince ekranda karıncalanma, giriş ekranı gelince ve şifre yazıp giriş olunca ekranda beyaz çizgi halinde dalgalanmalar oluyor.
Nvidia panelinden grafik sürücüsünü her ne kadar Nvidia Web Driver olarak seçsemde yeniden başlatıldıktan sonra Default macOS Graphics Driver'a geri dönüyor
EFI klasörünüzü paylaşın bir göz atacağım düzeltmeye çalışacağım.
EFI Klasörüm: EFI - Google Drive
Clover Configratordan Mount etmemişim o yüzden çıkmamış kusura bakmayın.

Şimdi tek sorun sanırım Nvidia kartını tanıtamaman ?
Bunun için zaten güncel Web Driver'ı kurmuşsun. Ek olarak Config dosyanda Inject Intel işaretini kaldır.
nv_disable=1 işaretini kaldır ve nvda_drv=1 işaretli olsun.
Son olarak gene Config dosyanda Nvidia Web işaretli olsun ve SMBIOS 17,1 olarak ayarla.

Şimdi tek sorun sanırım Nvidia kartını tanıtamaman ?
Bunun için zaten güncel Web Driver'ı kurmuşsun. Ek olarak Config dosyanda Inject Intel işaretini kaldır.
nv_disable=1 işaretini kaldır ve nvda_drv=1 işaretli olsun.
Son olarak gene Config dosyanda Nvidia Web işaretli olsun ve SMBIOS 17,1 olarak ayarla.
Boot menü otomatik gelmiyor. F11 e basıp seçmem gerekiyormuş. Boot'ta halloldu umarım Nvidia da düzelir. Sistem açılmıyor, siyah ekranda kaldım
IMG_1526586166388_1526586186518_1.JPG

Belirttiğiniz ayarları yaptım. Geri almadanda sistem açılmadı, neden böyle yaptı bilmiyorum. GraphicsEnable=1 bile ekleyip denedim geri almadan açmadı.
Ayrıca AppStore dan gelen güncellemeyide yükleyemiyorum.

Şimdi ilk şöyle dene. Disable gfx firmware işaretini kaldır. Sistemi USB'den boot ediyorsan USB / Efı / Clover / ACPI / Pathced içindeki DSDT dosyasını sil.
USB olmadan boot ediyorsan aynısını NO Name içindeki Efı klasörüne uygula.
Sonra sistemi yeniden başlat. Sonrasında bu sayfanın başındaki dediğim ayarları tekrar uygula.
Gene olmazsa Injet Nvidia işaretini kaldır ve sistemi yeniden başlatıp kontrol et.

Şimdi ilk şöyle dene. Disable gfx firmware işaretini kaldır. Sistemi USB'den boot ediyorsan USB / Efı / Clover / ACPI / Pathced içindeki DSDT dosyasını sil.
USB olmadan boot ediyorsan aynısını NO Name içindeki Efı klasörüne uygula.
Sonra sistemi yeniden başlat. Sonrasında bu sayfanın başındaki dediğim ayarları tekrar uygula.
Gene olmazsa Injet Nvidia işaretini kaldır ve sistemi yeniden başlatıp kontrol et.
Maalesef yine olmadı. Hala default graphicste
Maalesef yine olmadı. Hala default graphicste
Emuvariableuefi-64.efi dosyasını CLOVER/drivers64UEFI içerisine atınca ekran kartını sorunsuz tanıdı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı