MSI Z690 Carbon Wi-Fi için uyumlu ses kartı nasıl bulunur?

Neuromeister

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
IT
Arkadaşlar merhaba.
Bendeki anakart MSI Z690 Carbon Wi-Fi olduğu için buna uyumlu bir ses kartı bulamıyorum. USB ses kartı buldum birkaç tane ama onlarda da digital input yok.

PCI-e X1'i X16'ya dönüştürebilen bir aparat vs. bir şey var mıdır ya da benim anakarta uyumlu bir ses kartı? Teşekkürler.

Not: Örnek olarak benim anakartın fotoğrafıyla istediğim ses kartının fotoğraflarını koydum. Maalesef slot uyumluluğu yok.

Dosya Ekleri

• resim_2023-09-06_014539349.png
    resim_2023-09-06_014539349.png
    145,9 KB · Görüntüleme: 35
  • resim_2023-09-06_014546276.png
    resim_2023-09-06_014546276.png
    779,3 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlıyor olabilirim ama görseldeki ses kartını PCI-e X16 slotuna takarsanız çalışır. Ben PCI-e X1 ekran kartını takıp çalıştırmıştım.

Bu ses kartının da çalışmaması için bir sebep göremiyorum. PCI-e X16'nın daha düşük numaralarla geriye doğru uyumluluğu var diye biliyorum. Yine de bir başkası yorum yapmadan almayın. Yanlışım varsa düzeltin sevinirim.

Aynı ses kartını kullanıyorum, o dijital giriş değil dijital çıkış portu haberiniz olsun. Dijital giriş için Creative Sound Blaster Z bakın.
Onun dışında, X16 slotuna takarsanız da çalışır.
Bu arada yine Creative'in USB'li Sound Blaster G6'sında da dijital giriş var. Sadece mini TOSLINK olarak görünüyor.
En alttaki port dijital giriş portu:
Soldaki port dijital giriş portu:

Dosya Ekleri

• images (10).jpeg
    images (10).jpeg
    14 KB · Görüntüleme: 14
  • images (11).jpeg
    images (11).jpeg
    25,4 KB · Görüntüleme: 13
Aynı ses kartını kullanıyorum, o dijital giriş değil dijital çıkış portu haberiniz olsun. Dijital giriş için Creative Sound Blaster Z bakın.
Onun dışında, X16 slotuna takarsanız da çalışır.
Bu arada yine Creative'in USB'li Sound Blaster G6'sında da dijital giriş var. Sadece mini TOSLINK olarak görünüyor.
En alttaki port dijital giriş portu:
Soldaki port dijital giriş portu:
Teşekkürler hocam. Ben de Creative AE-5 düşünüyordum. Tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler hocam. Ben de Creative AE-5 düşünüyordum. Tavsiye eder misiniz?

Baya iyi hocam.
Fakat şöyle bir durum var optical out var sadece bu üründe. Optical in yok. Siz optical input arıyorsunuz diye anladım.
TV'nizdeki sesi bilgisayara bağlı kulaklık veya hoparlörünüze mi yönlendireceksiniz? Input baya nadir kullanılıyor ondan merak ettim.

Son düzenleme:
Baya iyi hocam.
Fakat şöyle bir durum var optical out var sadece bu üründe. Optical in yok. Siz optical input arıyorsunuz diye anladım.
TV'nizdeki sesi bilgisayara bağlı kulaklık veya hoparlörünüze mi yönlendireceksiniz? Input baya nadir kullanılıyor ondan merak ettim.
Şöyle söyleyeyim;

Bende Logitech Z906 var. Bunun 2 tane digital input var. Birini PC'ye birini televizyona bağlayacağım. Z906'da toplamda 5 tane input var, bunların arasında geçiş yapabiliyorum, böyle bir özelliği var.

Şöyle söyleyeyim;

Bende Logitech Z906 var. Bunun 2 tane digital input var. Birini PC'ye birini televizyona bağlayacağım. Z906'da toplamda 5 tane input var, bunların arasında geçiş yapabiliyorum, böyle bir özelliği var.

Size outputlu ses kartı lazım. Input zaten hoparlörünüzde. AE-5 Plus işinizi görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı