MSI Z77A-GD65 Tabanlı Sistem Hakkındaki Görüşleriniz

Hiç korkun olmasın kardeşim. Sen oyuncu PC'si topluyorsun böyle şeylere takılmana korkmana gerek yok. FX6100 çok rahat işini görecektir. Pek çok kişiye bu öneriyi yaptım alan herkes de memnun. AMD'de en iyi Chipset 990FX'dir. AM3+ soket oluyor. Hiç korkun olmasın, 10 numara sistem oldu. Rahatlıkla alabilirsin bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şİmdi 1 soruya cevap. HD 6850 değil, GTX 680 bile Battlefield 3'ü full ayarda 75 FPS oynatıyor. Fakat HD 6850 biraz orta ayarlarda en az 50 FPS verir Battlefield 3'de. Üst grafiklerde de oynarsın, ama bazen sıkıntı çektiğin oluyor.

2 Soruya cevap. ASUS ve MSI ezeli rakiplerdir. İkisini de alsan hiç sıkıntı çekmezsin. ASUS'un farkı ekran kartlarındaki meşur DirectCU II soğutmasıdır. MSI'ın farkı ise yine anakart gibi şeylerde çok başarılı.

3 soruya cevap. HD 6950'yi sahibinden.com adresinden veya Donanımhaber 2. el forumlarında bulabilirsin... Fakat HD 6950'nin fiyatına daha yeni nesil olan HD 7850 alabilirsin. Hem daha performanslı, hem aynı fiyat, hem de daha yeni nesil.

AMD dediğin gibi ekran kartlarında çok başarılı. İşlemcilerde de başarılı. Mesela sen istersen 3570k fiyatına FX 8150 alabilirsin... Fakat i5 de öneririm yani kötü değil. Mesela ben sistem alacağım zaman 3570k düşünüyorum. Fakat FX 8150 3570k fiyatına i7 2600k'ya rakip.

Ömer ve moderatör, ben Teknobiyotik'ten PC sihirbazından topladım AMD FX 6100 3.3 denedim. Yani kısacası değiştirdiğim parçalar ASUS M5A97 EVO,

Sapphire HD 7870 GHz Edition. Diğerleri zaten uyumlu nasıl olmuş hemde fiyatı 2571TL

Muhteşem sistem olur. HD 7870 bütün oyunları üst ayarda çok rahat bir biçimde oynatacak bir kartdır.

FX 6100 ise 6 çekirdekli gerekli oyunlarda, gerekli programlarda bütün herşeyde işini görecek bir işlemcidir.

Aynı zamanda 2 el 500 TL'ye oturduğum yerde 6950 Sapphire 256 bit ekran kartı buldum. Ne dersiniz? AMD'li sistemim 2571'TL

İntel sistemim ise 2605'TL

Mantıklı bir şekilde içim AMD diyor. Ama anakart fiyatı düşük olduğundan birazcık şüpheliyim. Tamamdır ozaman AMD alacağım, uğraşlarınız için size teşekkürlerimi sunuyorum iyi günler. :D

Anakartı MSI 99FXA yaptım. Açıkçası rahat oldu. 92TL'lik kulaklığımın şaçma geldiğini fark ettim ve sistemimde tek eksik DVD-RW ama ben 20 TL'lik bişi alırım fark etmez. İlginç olan da kulaklık ve DVD-RW'sız AMD tam 2480 TL.

Ne demek. Bir oyuncu parasını günümüzde ekran kartına yatırmalıdır. Gereksiz 750-800 Watt güç kaynaklarına değil. ;)

Yalnız 750W tam gelir gibi bence. Çünkü bu sistem minimum 650 Watt götürüyor kendiliğinden. 12W pinliler, 600W toplamda. 650W dese ki 700W gayet yeterli olur. Teşekkürler :) Moderatör

Ömer düşünüyorum ama kredi kartıyla almayacağım. Kredi kartsız bana pahalıya mal olur.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı