Msi Z97 Gaming 5 Bios Güncelleme Sonrası Ekrana Görüntü Gelmiyor

Mehmet_M

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Paramaribo / Surinam
Daha fazla  
Merhabalar, bugün Msi Z97 Gaming 5 anakartımın bios'unu güncellemeye yeltendim. Msi'in kendi sitesinden 1.6 güncellemesini indirdim usb belleğe attım. Bilgisayarı yeniden başlatarak bios'u açtım. Technopat'ın youtube video'sundaki bilgilere göre güncellemeyi başlattım. %1, %2, %100 derken update succesfully yazdı ve bilgisayar 5 saniye sonra kendisini yeniden başlattı. Yeniden başlatınca monitore görüntü gelmiyor ve anakartın uzerindeki sıcaklık sensorunde "00" yazıyordu. Şimdi ne yapmam gerek çare servis mi ?

Not : Moderatör ve yönetici arkadaşlar lütfen biraz anlayış gösterip ceza vermezseniz sevinirim. Bu konu benim için oldukça önemli.

Yardım edecek kimse yok mu? @Recep Baltaş Abi yardımcı olur musun?

Güncel. Bu konu çok acil arkadaşlar.

Merhaba ,

Makinayı fişten çek, BIOS pilini çıkar, biraz bekle (5-10 dk ya da denemek istersen direkt dene), pili tak ve çalıştır.

Güncelleme altında bir not var ona dikkat edip uydun mu?

When updating BIOS via M-Flash, please make sure that your USB storage device is recognized as "Removable Device",
If your USB storage device is not recognized as "Removable Device", please update BIOS via MSI Live-update under windows.

Selamlar

Dikkat edip uydum tabiiki. Ama succesfully veripte hatalı sonuçlanması bana biraz garip geldi. Pili çıkarmak için tornavida vs. gerekir mi? Pili çıkarmak için üstümüzdeki statik elektriği atmamız gerekir mi?

Ve bu sorun neden benim başıma geldi? Tamamen bir şanstan ibaret mi?

Kartını tanımıyorum, sen görüyorsun, pil çıkarma işini sen halletmelisin.

Fişi çekmeden iş yapma yeter, ellerini de duvara tut, biraz sonra da pili çıkar.

Anakartında CMOS jumperın varsa, onla da yapabilirsin. Nasıl diye sorma, anakartın kullanma kitapçığında yazar, herkes de aynı mı emin değilim o yüzden yönlendirmiyorum.

Anakartında CMOS jumperın varsa, onla da yapabilirsin. Nasıl diye sorma, anakartın kullanma kitapçığında yazar, herkes de aynı mı emin değilim o yüzden yönlendirmiyorum.
Hiç aklıma gelmemişti. Hemen bakayım.

Evet CMOS Jumper varmış. Kullanım klavuzunda Clear CMOS Jumper olarak göstermiş ve nereden "Keep data" ve "Clear data" yapılacağını göstermiş. Ne yapmam lazım hocam? Clear mı ?

Msi Z97 Gaming 5 İngilizce klavuz

Ne yapacağım şöyle anlatılmış : "CMOS Ram'ı sistem kapalıyken temizleyebilirsin. Daha sonra jumper'i aç. CMOS Ram'ı sistem açıkken temizleme yoksa anakartına zarar verebilir." (Çevirim yanlış olabilir.)

Nasıl Clear Data ve Keep Data yapacağımı bilmiyorum. Sitesinden kullanım klavuzunu indirip En-25 sayfaya gelirseniz görebilirsiniz hocam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı