MSI Z97 Gaming 5 OC Genie ?

ZulkufBey

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar daha yeni bugün elime geçen parçalar ile sistemi mi nihayet kurdum. Daha 30 dk olmadı kullanalı her şeyi güncelledim falan şimdi oc olayını nasıl yapacağım bios'tan mı ? Sol üst köşede öyle bir ibare var ama nasıl yapacağım anlatır mısınız lütfen.
@BilgisayarKurdu
@Recep Baltaş
Siz daha iyi bilirsiniz nasıl yapmalıyım ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birebir aynı işlemdir anakart modelleri farklı olmasına rağmen. Yapmadan önce sıcaklık değerleriniz falan normal mi bakmakta fayda var. Normal ise o zaman yapınız. Montaj sırasında termal macun sürerken sıkıntı olabiliyor çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birebir aynı işlemdir anakart modelleri farklı olmasına rağmen. Yapmadan önce sıcaklık değerleriniz falan normal mi bakmakta fayda var. Normal ise o zaman yapınız. Montaj sırasında termal macun sürerken sıkıntı olabiliyor çünkü.
Bende tek tuşla yapmayı biliyorum. Dikkat ettiysen başlıkta MSI Z97 GAMİNG 5 yazıyor. Gaming 5' de o tuş yok.

O zaman tamamdır. :) BIOS tan tıklalayacam ama sonrasında videodaki gibi beklemem lazım mı ? Tek sefer demi açacak yoksa 2-3 kere yapar mı ilerleyen zamanlarda ?

Evet, bahsedilen anakartta fiziksel bir OC tuşu bulunmamaktadır. OC işlemini UEFI BIOS yani CLICK BIOS 4 gibi şahane bir ekrandan yapmanız gerekecek.

İster hazır modları kullanırsınız : OC - Gaming - Silent
İsterseniz de manuel olarak elle OC yapabilirsiniz. Hazır modlar bir seviyeye kadar götürür, siz isterseniz voltajı kendiniz verip, frekansı kendiniz artırabilir o heyecanı yaşayabilirsiniz. Öylesine şahane bir anakart varken hazır modları kullanmazdım ben.

Tüm bunları, bu iş için uygun bir işlemci ve işlemci soğutucusuna sahip olduğunuzu varsayarak söylüyorum.

MSI Z170A GAMING M3 teki click bios 5 nasıl overclock yapılıyor biliyormusunuz ben fazla anlamıyordumda o işlerden herhalde xmp diye birşey varmışda

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı