MSI Z97 Gaming 7, GTX 970 ve Intel 4790K Sistem Topladık

Kasa harika bence kablolama yaparken hiç zorlanmadım açıkçası Modüler güç kaynağı ile kasa içi kablo yönetimi sayesinde de epeyi temiz ve serin bir kasa elde ettik. :D
20150218_020822.jpg

Sistem sorunsuz bir şekilde çalıştı bios güncellendi .
UEFI Windows 8.1 kuruldu. Update edildi.
Bileşenlerin güncel sürücüleri yüklendi.

20150219_004416.jpg

İLK İZLENİMLER;
"UEFI bir harika dostum" :D ,
Kasa çok sessiz, ekran kartının fanları boşta çalışmıyor yük altındayken dikkatli dinlerseniz ancak duyulabiliyor.

AIDA64 Extreme ile yapılan ısı ölçümleri şöyle;

SİSTEM Idle (boşta)
Anakart 36 Derece
CPU 43 Derece
Ekran kartı 40 Derece

Yakın zamanda oyun testlerini de yaparım. (Yükte sıcaklık değerlerini eklerim.)

SEIDON 120V vidalarına dikkatli sıkmışsındır umarım, ben birisini çok sıktım yalama ettim çıkmadı, neyse marangoza getirip vidayı kestirdim yerine vida uydurdum soğutmada fark yok çok şükür. :)
- Hayırlı olsun, sıkıntısızca kullanırsınız inş.
- Aynı kasadan kullanıyorum oldukça geniş ve rahat montaj, SEIDON 120v kullanıyorum oldukça sessiz. Sadece pompa kablosunu SYS_FAN bağlamak gerek yoksa çok ses çıkarıyor pompa ona dikkat etmişsinizdir umarım.

@Silinen üye 1 -Direnç noktalarına dikkat etmekte fayda var aşırı güç uygulamadım vidaların boşluklarını alarak çapraz sırayla sıktım böylece 4 noktadan eşit güç uyguluyor.
2-Eyw umarım uzun süre sıkıntı çıkarmadan devam eder.
3-Kasa her açıdan güzel olmuş. "Pompa: CPU FAN 2", Fanı içinse CPU FAN 1 i kullandım sesi dikkatimi çekmedi işlemci ısısında da bir anormallik sezmedim açıkçası.

Hayirli olsun, ayni sistemin EVGA'lisini kurdum bende, maalesef ekran kartimda CW cikti. Montaj cok hos gercekten, overclock yapacak misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı