MSI Z97 Gaming 7, GTX 970 ve Intel 4790K Sistem Topladık

blackjeack

Hectopat
Daha fazla  
Aslında 2 gün önce almak için Vatan Bilgisayar' a gittik ancak anakart ve harddisk ellerinde yoktu, bugün o parçalarda elimize ulaştı nihayetinde sistem bileşenleri bir araya geldi.

Alışveriş sürecinde ufak problemler yaşandı, bunlara değinmek istiyorum eve geldiğimde kontrol amaçlı kutuları açıp baktım ve kasanın sol arka ayağının kırık olduğunu gördüm, kasanın arka tarafı da ezilmişti ve kasa içindeki sıvı soğutucunun kutusunun sabitlenmemiş olduğunu gördük. Kasanın daha önce açılmış teşhir ürünü olabiliceğini düşünerekten; mağazayı arayıp durumu bildirdik ve yenisiyle değişimi gerçekleşti. Alırken dikkat etmek gerekiyor. Ürünü almadan kutu içeriği videolarını daha önce izlemekte fayda var.

Bir ufak ayrıntı daha Anakartın ve ekran kartının kutularından MSI stickerı çıkmadı, pek üzerinde durmadım açıkçası. Ancak yinede can sıkıcı bir durum.
Kurulumu bugün yapmayı düşünüyorum ve sonrasında bileşenler hakkında (performans vs) yorum yazarım.

Ve Aile Fotoğrafı

:D

2015-02-17 18.19.37.jpg

Sistem Bileşenleri

COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V Sıvı Soğutmalı MidT ATX Kasa
COOLER MASTER V750 GOLD 80PLUS 750W Modüler Güç Kaynağı
MSI Z97 GAMING 7 Anakart
MSI GTX 970 GDDR5 4GB 256Bit Twin Frozr Ekran Kartı
Intel i7 4790K 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Ram
OCZ 480GB ARC 100 Serisi Sata 3.0 SSD
Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

Toplam Fiyat :5.412,00 TL (Mağaza Nakit Fiyatı)

Hayırlı olsun. Güç kaynağı olarak bende senin aldığın modeli almayı düşünüyorum. Görüşlerini benimle paylaşır mısın ?

15 Ocakta bende buna benzer bir sistem toplayacaktım. Bende 120 gb evo ssd, 1 tb wd blue ve 2x4 gskill 8 gb ram düşünüyordum. Sıfırdan bilgisayar aldığım için monitör de eklemiştim AOC G2460pqu. Fakat maddi olarak bir kaç şok yaşadım o yüzden epey ertelendi... Hayırlı uğurlu olsun çok kıskandım.

@21584 Güç kaynağının performansına bakabileceğim herhangi bir teçhizatım henüz yok ;ancak 1 ay sonrasında güç tüketim göstergeli Online UPS alıcaz ordan değerlendirmesini yaparım.

@snowron İnternet satış fiyatına almak istedik ancak toplam fiyatta 100TL indirim yapabileceklerini söylediler. Bunun sebebide internet ve mağaza stoklarının ayrı olmasıymış 5.412,00TL ye aldık ki bu halde bile internetteki fiyattan 100 TL fazlaya geliyor.
İnternet fiyatı 5.314,55 TL

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı