MSI Z97 Gaming 7, GTX 970 ve Intel 4790K Sistem Topladık

Kardeşim benim hayalimdeki sistemi toplamışsın.Kenarına nazar boncuğu felan tak bari.Güle güle kullan.Bizede nasib olur inşallah.

Aslında 2 gün önce almak için Vatan Bilgisayar' a gittik ancak anakart ve harddisk ellerinde yoktu, bugün o parçalarda elimize ulaştı nihayetinde sistem bileşenleri bir araya geldi.

Alışveriş sürecinde ufak problemler yaşandı, bunlara değinmek istiyorum eve geldiğimde kontrol amaçlı kutuları açıp baktım ve kasanın sol arka ayağının kırık olduğunu gördüm, kasanın arka tarafı da ezilmişti ve kasa içindeki sıvı soğutucunun kutusunun sabitlenmemiş olduğunu gördük. Kasanın daha önce açılmış teşhir ürünü olabiliceğini düşünerekten; mağazayı arayıp durumu bildirdik ve yenisiyle değişimi gerçekleşti. Alırken dikkat etmek gerekiyor. Ürünü almadan kutu içeriği videolarını daha önce izlemekte fayda var.

Bir ufak ayrıntı daha Anakartın ve ekran kartının kutularından MSI stickerı çıkmadı, pek üzerinde durmadım açıkçası. Ancak yinede can sıkıcı bir durum.
Kurulumu bugün yapmayı düşünüyorum ve sonrasında bileşenler hakkında (performans vs) yorum yazarım.

Ve Aile Fotoğrafı

:D

Eki Görüntüle 51299

Sistem Bileşenleri

COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V Sıvı Soğutmalı MidT ATX Kasa
COOLER MASTER V750 GOLD 80PLUS 750W Modüler Güç Kaynağı
MSI Z97 GAMING 7 Anakart
MSI GTX 970 GDDR5 4GB 256Bit Twin Frozr Ekran Kartı
Intel i7 4790K 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 Ram
OCZ 480GB ARC 100 Serisi Sata 3.0 SSD
Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

Toplam Fiyat :5.412,00 TL (Mağaza Nakit Fiyatı)

Katılıyorum arkadaşım ben aldığımda da kutulardan sticler çıkmamıştı üzücü bir durum o kadar para verip topluyorsun bir tane sticker koyamıyorlar :D

Hayırlı olsun güzel bir sistem toplamışın bilmem işine yararmi ama MSI gaming serisi anakart ve ekran kartı alanlara 150 tl indirim çeki veriyormus MSI facebook sayfasından bakıp belkı 150 tl ' ni daha kurtarabilirsin .. :)

Promosyonla ilgili bilgim var ekran kartı için 50 TL anakart içinde 50TL toplamda 100 TL iade alabiliyorum. Onun yerine hediye oyun verselerdi daha iyiydi oyun kampanyasını kaçırdık.

O paraya GTX 980 sığdırılabilirdi. Yinede hayırlı olsun diliyorum. Keşke benimde olsa. :(

Seidon 120V etkisizligini gosteriyor. Sicakliklar bosta iken yuksek. 212 Evo barindiran sistemim dahi bosta 33 dereceyi gecmiyor.

Ayrica SSD konusunda neden OCZ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı