MSI Z97I Gaming AC - Hoparlörün sadece sol tarafından ses geliyor

Atem Kaner

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba.

Arkadaşlar sorunum şu ki;

Aldığım hoparlör her şeyi ile tamamen çalışıyor. Bunu telefonumda denedim. Ama anakarta takınca hangi port olursa olsun, sadece sol taraftan alıyorum. Sağ taraf ses vermiyor. Ama telefonda tamamen düzgün çalışıyor. Ne yapmam lazım?

Ses sürücüsünden balans ayarını kontrol edin. Media player kullanyıorsanız onun da ayarlarını kontrol edin.

Balans ayarını göremedim. Aslında ses sürücüsü yok ortalıkta?

Ayrıca Sağ tarafı görmüyor.

@Recep Baltaş siz herhangi bir şey söyleyebilir misiniz? Siz de Gaming 7 vardı. Denediniz mi? Realtek HD'den denedim. Tamamen Right'a aldım, ses gitti. Yani sağ tarafı görmüyor, audio. Ama telefonla denedim. Tam ses alıyorum.

• Aldığınız hoparlör nedir ?
  • BIOS sürümü güncel değilse güncelleyin, ses yongası sorunlarını çözüyor.
  • Bir de jakı sonuna kadar iyice ittiğinizden emin olun. İyice ittirin. Yine de bir taraftan ses gelmiyorsa jakı bir kademe geri çekip deneyin.

• Aldığınız hoparlör nedir ?
  • BIOS sürümü güncel değilse güncelleyin, ses yongası sorunlarını çözüyor.
  • Bir de jakı sonuna kadar iyice ittiğinizden emin olun. İyice ittirin. Yine de bir taraftan ses gelmiyorsa jakı bir kademe geri çekip deneyin.

Microlab FC-50.
En son sürüm.
Sonuna kadar ittirildi.

Jak bir kademe bile değil çekersem cızırtı oluyor ama her iki taraf veriyor. Ama baya cızırtılı.

Kasada ön port varsa ön porta takıp dener misin ?

Sadece cızırtı. Ve cızırtıda bile sağ taraf çalışmıyor.

Laptop da denedim. Tamamı ile çalışıyor. Ne lanet bir anakartmış. Yani ne diyeyim artık?

Başka çözümü olan var mı?

Arkadaşlar vakit kaybetmeye gerek yok.

Son çare yine teknik servis mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Jakı sonuna kadar ittirip hoparlörün kablosunu hareket ettirin. Temassızlık problemi var mı bakalım. Bu esnada cızırtıda azalma veya gidip gelme var mı ?

Kablo hareket ettirince bir şey olmadı. Temassızlık yok. Azalma ve gidip gelmede yok. Laptop da ve telefon ile çalınca hiç bir problem yok. Hatta benim bilgisayarın driverini tekrar temiz kurulum yaptım ama nafile.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı