MSI Z97I Gaming AC - Hoparlörün sadece sol tarafından ses geliyor

Hocam şöyle yapın:
upload_2014-8-31_15-24-28.png

Sadece cızırtı varsa ön portta bu demektir ki ön port yanlış takılmış. Anakartın arızalı olacağını hiç sanmıyorum. Monte eden arkadaş HD Audio yerine AC97 takmamışsa ne olayım. Kasayı aç bak bakalım ön portu nasıl hatalı takmış....

Sadece cızırtı varsa ön portta bu demektir ki ön port yanlış takılmış. Anakartın arızalı olacağını hiç sanmıyorum. Monte eden arkadaş HD Audio yerine AC97 takmamışsa ne olayım. Kasayı aç bak bakalım ön portu nasıl hatalı takmış....

Kasadan gelen HD AUDIO'yu anarkart taki JAUD1: FRONT PANEL AUDIO CONNECTOR'a bağladım ki başka port yok?

Ayrıca ön porttan kulaklığı takınca cızırtı falan yok. Elektrik almadan dolayı olabilir?

Yardımınızı bekliyorum.

Ayrıca arka portlarda bir problem olabilir mi? Anakartta problem yok ise hangisinde var?

Laptop çalıştırdı, 2 telefonda çalıştı. Başka ne yapabilirim?

Driveri tekrar kurdum.

Şu an ön portlara taktım. Herşeyi ile çalışıyor ama arka portlar yine aynı. Ne çözümü buna etki eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön porttaki cızırtı gitti yani ? Kurduğun sürücünün sürümü nedir ? Donanım ID paylaşır mısın ?

Ön porttaki cızırtının gitme sebebi, ben kablo düzenlemesi yaparken hatırlarsan '' Sallama Bir İş '' olduğunu söylemiştin. Gerekli fotoğrafları diğer konularımda bulabilirsin, bağlayıcıya tam oturmamış, pencereden fark ettim. Tam oturttuktan sonra her şey oldu.

Sürücü ise MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası... 64 verilen linkteki Realtek High Definition Audio Driver'dı. Ama dediğim gibi tekrar kurmam fayda etmedi.

Ekleme: Donanım ID'lerinden de bir sonuç çıkmadı. Araştırmama rağmen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı