MSÜ Harp Akademisi şu anki sistem ile tutar mı?

Arkadaşlar merhaba, açıktan, Doping Hafıza ile son sınıfı okuyan bir lise öğrencisiyim. İlgi duyduğum alan MSÜ hava harp akademisi bu alanı şu anki sistemim ile tutturabilir miyim?

MSÜ maalesef sadece sınavla olmuyor, eğer fiziki koşulları karşılıyorsanız bir tık daha yüksek ihtimaliniz var. Sınavdan ne kadar yüksek alırsanız alın mülakattan ve spor sınavından düşük alınca maalesef. Bu üçüne de çok istikrarlı hazırlanmanız gerekli.

Evet.

Örgün eğitimdeyken EA öğrencisiydim hava harp akademisi sayısal ile alıyormuş yine de tutturabilir miyim?

Hayır maalesef, sayısaldan girebiliyorsunuz.

MSÜ maalesef sadece sınavla olmuyor, eğer fiziki koşulları karşılıyorsanız bir tık daha yüksek ihtimaliniz var. Sınavdan ne kadar yüksek alırsanız alın mülakattan ve spor sınavından düşük alınca maalesef. Bu üçüne de çok istikrarlı hazırlanmanız gerekli.

Evet doğru diyorsunuz. Ben spordan ve mülakattan geçtim. Spor puanım da oldukça yüksekti. Sağlıkta sorun çıktı elendim. Hava Harp Okulu'na özel bir de psikomotor testi var. Biraz zorlayabilir. Flight Simulator vs. oynadıysanız bazı testleri geçebilirsiniz.

Fiziki koşulları karşılıyorum, aktif spor da yapıyorum ancak mülakatı geçebilir miyim şüpheliyim.

Ayrıca sayısalım iyi evde hazırlansam tutturabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı