MSÜ sınavında hava harp kazanmak ne kadar zor?

MSÜ sınavında hava harp kazanmak ne kadar zor? Bir tıp veya hukuk kazanmak kadar zor mu? Biliyorum asıl iş kazandıktan sonra.

Bu sene girdim sınava kesinlikle bir tıp kazanmak kadar zor değil, gözünde pek büyütme yaklaşık 70-80 nete tabii ki senesinden senesine değişir ama yaklaşık bu aralıkta kazanırsın.

Düşünüldüğünden çok daha basit.

Bu seneki MSÜ'ye liseden rastgele birini soksan 70 neti çok rahat geçerdi :)

Hocam ben sıfırım, temel falan hiçbir şey yok ne sözel ne sayısal, 4 işlem dışında da hiçbir şey bilmiyorum. Sizce şuan çalışmaya başlasam seneye mart-nisana yetişir mi? Hayatım da elime kalem almadığım için şuan ki amacım bunun imkansız olup olmadığını anlamak.

Hocam ben sıfırım, temel falan hiçbir şey yok ne sözel ne sayısal, 4 işlem dışında da hiçbir şey bilmiyorum. Sizce şuan çalışmaya başlasam seneye mart-nisana yetişir mi? Hayatım da elime kalem almadığım için şuan ki amacım bunun imkansız olup olmadığını anlamak.
Yetişebilir. 9 ve 10. sınıf konularından oluşuyor zaten.

Bu seneki MSU'ye liseden rastgele birini soksan 70 neti çok rahat geçerdi :)
Maalesef öyle değil. 780k küsür giren kişiden 130k kişi anca geçmiş 70 neti mesela bu sene. Ben normalde 80'e dayanırken 70'i zor geçtim. Özellikle sınav anı çok etkiliyor. Sınavda 10 dakika uğraşıp yapamadığım matematik sorularını çıktıktan sonra ilk denemde çözdüm. Genel bir yorum yapmam gerekirse o kadar kolay değil. Tabii ben çok sıkı çalışmadım onun da etkisi var :D düzenli çalışanlar çok çok rahat yaparlar. Sadece rastgele biri gibi iddialı söyleme katılmıyorum.

Yetişebilir. 9 ve 10. sınıf konularından oluşuyor zaten.

Öyle fakat bildiğim kadarıyla harp okulu yazacaksan AYT sınavına da girmek zorunlu bu yüzden AYT konularına da çalışması lazım hocam. Ayrıca sayısaldan girmesi lazım hava harp sözel veya eşit ağırlıktan öğrenci almıyor sanırım.

Böyle bir site buldum, sizce bu siteyi baz almalı mıyım?

Öyle fakat bildiğim kadarıyla harp okulu yazacaksan AYT sınavına da girmek zorunlu bu yüzden AYT konularına da çalışması lazım hocam. Ayrıca sayısaldan girmesi lazım hava harp sözel veya eşit ağırlıktan öğrenci almıyor sanırım.

Lise bende komple yok 😁
İmkansız gibi gözüküyor mu hocam sizin için?

Doğru. Ben sadece MSÜ sınavı için düşünmüştüm :)

Geri
Yukarı