Çözüldü MTU değeri nasıl yükseltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

purplefoxx

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bildiğiniz gibi GeForce NOW alternatifi boosteroid diye bir servis var bu serviste minimum mtu değeri 1452 lakin benim aldığım değer 1448 bunu nasıl düzeltebilirim? En son seçenek ISP değişmek sorun ISP kaynaklımdır acaba? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Not: Modem arayüzünde MTU değeri 1492. modeme farklı bir ISP şifresi ve kullanıcı adı tanımladığımda sorun çözülüyor yani modemde sorun yok anladığım kadarıyla.
Birden fazla bilgisayarla test ettim işletim sistemleri de farklıydı lakin hiçbirinde sonuç değişmedi. CMD'den ping olarak gönderdiğimde hata mesajı almıyorum ama speedguide.net üzerinden test ettiğimde 1448 değerini alıyorum.

Çözüm
Durumu ISS sağlayıcınıza iletmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu durumda modem arayüzünde mtu ayarınız ile bilgisayar üzerinde ki yaptığınızda uyum yok ki kendiniz de kullanıcı adı şifre değişimi sağladığımda mtu değeri modem arayüzündeki ile uyum içinde oluyor demişsiniz. İnternet sağlayıcınıza durumu ileterek modem arayüzünde ki standart olarak gelen mtu değerini alması için gerekli bir işlem var ise onu yapmalarını talep edebilirsiniz. Bazı firmalarda farklı profiller olabiliyor. Değişim sonrasında düzelecektir diye düşünüyorum.

Birkaç şey denediler çözemediler çözümü yokmuş ilettiklerine göre. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar olursa ISS değiştirmek dışında yapabileceğiniz bir şeyin olmadığını öğrendim, 5-6 günlük araştırmam sonucunda.

Sorun ISS kaynaklıymış arkadaşlar TurkNet'e geçince düzeldi.
Mtu değeri modemler üzerinde değiştirilebilir bir değer olması gerekiyor. ASUS modemim bulunuyor şu anda bulunduğum konumda farklı bir modem olması sebebi ile kontrol edemiyorum. Modem ISS sağladığı bir modem ise arayüzde çok fazla değişime izin vermemeleri sebebi ile değişiklik sağlayamıyor olabilirsiniz.

Mtu değeri modemler üzerinde değiştirilebilir bir değer olması gerekiyor. ASUS modemim bulunuyor şu anda bulunduğum konumda farklı bir modem olması sebebi ile kontrol edemiyorum. Modem ISS sağladığı bir modem ise arayüzde çok fazla değişime izin vermemeleri sebebi ile değişiklik sağlayamıyor olabilirsiniz.

Modem kendi aldığım modem hocam ek olarak başka bir modemle de test ettim arayüzlerindeki değeri reelde alamıyorum.

Durumu ISS sağlayıcınıza iletmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu durumda modem arayüzünde MTU ayarınız ile bilgisayar üzerinde ki yaptığınızda uyum yok ki kendiniz de kullanıcı adı şifre değişimi sağladığımda MTU değeri modem arayüzündeki ile uyum içinde oluyor demişsiniz. İnternet sağlayıcınıza durumu ileterek modem arayüzünde ki standart olarak gelen MTU değerini alması için gerekli bir işlem var ise onu yapmalarını talep edebilirsiniz. Bazı firmalarda farklı profiller olabiliyor. Değişim sonrasında düzelecektir diye düşünüyorum.

Durumu ISS sağlayıcınıza iletmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu durumda modem arayüzünde mtu ayarınız ile bilgisayar üzerinde ki yaptığınızda uyum yok ki kendiniz de kullanıcı adı şifre değişimi sağladığımda mtu değeri modem arayüzündeki ile uyum içinde oluyor demişsiniz. İnternet sağlayıcınıza durumu ileterek modem arayüzünde ki standart olarak gelen mtu değerini alması için gerekli bir işlem var ise onu yapmalarını talep edebilirsiniz. Bazı firmalarda farklı profiller olabiliyor. Değişim sonrasında düzelecektir diye düşünüyorum.

Birkaç şey denediler çözemediler çözümü yokmuş ilettiklerine göre. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar olursa ISS değiştirmek dışında yapabileceğiniz bir şeyin olmadığını öğrendim, 5-6 günlük araştırmam sonucunda.

Çözüm

Ben de aynı sorunu yaşıyorum şaunda. NetSpeed e yazdım bakalım düzelmezse başka iss e geçicem.

Geri
Yukarı