MTV'ye görülmemiş zam oranı 2018'de binek aracı olan yandı!

1810519-GKYfS4.jpg

Motorlu Taşıtlar Vergisi-MTV zam oranları 2018'de araç sahiplerinin canını çok yakacak. Binek otomobilleri için 2018'de MTV yüzde 40 zamlı olacak.

2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi zam oranı netleşti. 2018-2020 dönemine ait Orta Vadeli Programı açıklayan Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı. Ağbal'ın açıkladığı programda otomobil sahiplerine kötü haber de vardı. 2018'de MTV'ye binek araçlar için yüzde 40 zam yapılacak.
Ağbal, "Binek otomobillerin motorlu taşıtlar vergisini gelecek sene yüzde 40 oranında yasal değişiklik yaparak artırıyoruz. Binek otomobillere ilişkin bir artış var. Ayrıca 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren motorlu taşıtlar vergisinde sistem değişikliğine gidiyoruz. Şu anda sadece motor silindir hacmini dikkate alan sistem var. Binek otomobilin değerini de dikkate alan yeni bir tarife değişikliğine geçiyoruz. Yeni alınacak binek otomobillerde aracın değeri de vergide belirleyici olacak. Değeri arttıkça vergi miktarında da yüzde 10 ve 20 oranında artış olacak" dedi.

2017'DE HANGİ ARAÇ İÇİN NE KADAR MTV ÖDENDİ?

2017 yılında hangi araç ne kadar MTV ödemişti? İşte araç tipine göre ödenen MTV tutarlarının tam listesi:

1.png

2.png

3.png

Vatana millete hayirli ugurlu olsun. :)

Kaynak: Internethaber

Zam zam zam...

Zamımıza koyuyorlar gerçekten...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yan yakın malum parti binasına gidip evire çevire silktirecegim kendimi artık. Ön sevişme sevmiyorum bari direkt istediklerini verelim bizde rahatlayalım onlarda. Ama ben biliyordum ben ne zaman bir şey alayım ya zam gelir ya dolar fırlar. Kıt kanaat bir araba aldım 400 küsur TL zam geldi vergisine. Hadi benim araba baya eski ama normal devletlerde eski arabalardan daha fazla vergi alınır yenilerden daha az alır. Bizimkiler neyin peşinde anlamış değilim. Herkes gider Mersin'e bunlar gidiyor tersine. Biliyorsundur belki Engin abi sigara makaronundan da vergi alınmaya başlayacak artık. Bak bu da benle ilgili tütün kullanmaya başlayınca makarona vergi geldi. Ben iyice şüpheleniyorum artık. Sineğin yağı çıkarma derdinde hepsi.

Son düzenleme:
  • 2019'da seçilmemek için ne yapmamız gerek?
  • Seçmenimizi nasıl bezdiririz?
  • Nasıl oy kaybederiz.
Şu güne kadar hep siyasi tartışmalardan uzak durdum, yine duracağım. Lakin bunların yaptıkları cidden komik hareketler.
Çomar olarak algılanmak istemem fakat, sanki başka birisi geldiği zaman vergi olmayacak. :ROFL:

Çomar olarak algılanmak istemem fakat, sanki başka birisi geldiği zaman vergi olmayacak. :ROFL:
Onu bilmem.

Ama bir partinin kendi seçmeni bile, koyduğu ek vergiler nedeniyle, partisine düşman kesiliyorsa, orada bir durmak gerekir.

Ayrıca insanlara çomar gibi lakaplar takmak, beynini kullanmaya üşenen insanlara yakışır...

Onu bilmem.

Ama bir partinin kendi seçmeni bile, koyduğu ek vergiler nedeniyle, partisine düşman kesiliyorsa, orada bir durmak gerekir.

Ayrıca insanlara çomar gibi lakaplar takmak, beynini kullanmaya üşenen insanlara yakışır...
ÖTV, MTV gibi vergiler fazla olduğu sürece listenin üstündeki yüksek motor hacimli araçlara ulaşamıyor zaten vatandaşlar. Euro 4.20 TL biz AB'ye katılacakmışız? (girecekmişiz!) Maalesef, bir aracın kur ile çarpılması ödediğimizden az. 11.000 Euro'luk bir araç, 46.200 yaparken güzel ülkemde hepsi dahil 115.400 TL ödüyoruz. Hadi, geçsin başkası bakalım, böyle yaparlarsa oy kaybederler. Ama bazı (koyun) insanlar kendisine zarar vermesine rağmen oy veriyor. Türkiye, ah güzel ülkem!

ÖTV, MTV gibi vergiler fazla olduğu sürece listenin üstündeki yüksek motor hacimli araçlara ulaşamıyor zaten vatandaşlar. Euro 4.20 TL biz AB'ye katılacakmışız? (girecekmişiz!) Maalesef, bir aracın kur ile çarpılması ödediğimizden az. 11.000 Euro'luk bir araç, 46.200 yaparken güzel ülkemde hepsi dahil 115.400 TL ödüyoruz. Hadi, geçsin başkası bakalım, böyle yaparlarsa oy kaybederler. Ama bazı (koyun) insanlar kendisine zarar vermesine rağmen oy veriyor. Türkiye, ah güzel ülkem!
Dediklerinize katılıyorum.

Ama hem bana ''çomar demeyin'' diyorsun, hem de millete ''koyun'' diye hitap ediyorsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı