Müdürün istediği parayı vermek zorunda mıyım?

Verme kardeşim müdür aklınca para koparmaya çalışıyor arıza çıkartırsada en kötü polise git dava aç veya uğraşmak istemiyorum diyorsan müdüredeki biz boyarız sınıfca dersin gidip boya alırsınız 300 400 liraya boyarsınız verme ama sakin hiçbir şey de yapamaz zaten vermesende.

Bizim siniftaki bazı arkadaşlar duvarları boyamislar. Bundan dolayı hoca geldi ve herkesten 100 TL istedi. Ben bir yere Atatürk yazmıştım tebeşirle ne olur ne olmaz diye sildim ama diğerleri zekice karışım yapıp ortalıği çok kötü yapmislar. Evde depremzede ailemizde var yani toplam 8 kişiyiz ve babam sadece polis. Tek maaşla şu an zor durumdayiz. Bana kalsa durumumuz iyi olsa bile o parayı vermem. Yapan arkadaşlarında isimlerini vermişler ama yine de para getirin denmiş. Sizce ne yapayım?
Verme dostum.

Bizim siniftaki bazı arkadaşlar duvarları boyamislar. Bundan dolayı hoca geldi ve herkesten 100 TL istedi. Ben bir yere Atatürk yazmıştım tebeşirle ne olur ne olmaz diye sildim ama diğerleri zekice karışım yapıp ortalıği çok kötü yapmislar. Evde depremzede ailemizde var yani toplam 8 kişiyiz ve babam sadece polis. Tek maaşla şu an zor durumdayiz. Bana kalsa durumumuz iyi olsa bile o parayı vermem. Yapan arkadaşlarında isimlerini vermişler ama yine de para getirin denmiş. Sizce ne yapayım?
Yuh! Devlet okulu mu bu?

Tabii ki degilsiniz siz yapmamissiniz.
Ayrica 10 15 litre ortalama kalite boyalar nalbur gibi kazik yerlerde bile 300TL falan.
40 kisiden 100TL istemekte oldukca akillicaymis.
Paraları cebine atacaklar. Haram zehir zıkkım olsun. İnşallah bizim müdür gibi olurda depremde ölür. Sınav parası diye herkesten 200 TL toplayacaklardi.

Son düzenleme:
Yuh! Devlet okulu mu bu?

Paraları cebine atacaklar. Haram zehir zıkkım olsun. İnşallah bizim müdür gibi olurda depremde ölür. Sınav parası diye herkesten 200 toplayacaklardi.

Bazı müdürler kendi çok akıllı sanıyor ben orta okulda filan yılda birkaç defa kağıt alınacak filan diye para alırlar di aıdat mı neydı 1 kere bile vermedım mesela okumak bedava devlet okulunda ama bazı insanlar bilmiyor her halde :)

Bazı müdürler kendi çok akıllı sanıyor ben orta okulda filan yılda birkaç defa kağıt alınacak filan diye para alırlar di aıdat mı neydı 1 kere bile vermedım mesela okumak bedava devlet okulunda ama bazı insanlar bilmiyor her halde :)
Yurt dışındaki okullar: Haftalık 100$ verir.
Türkiye'deki okullar: Öğrenciden nasıl para çalarım.

Herkesten 100tl? bir kova boya150tl zaten bildiğim kadarıyla

Arkadaşlar gelişmeleri anlatıyorum. Yapan kişi arkadaşına ben yaptım demiş. Oda tüm sınıfa yaydı. Ancak şu an yapan kişi yani X bizim onun yaptığını bildiğimizi bilmiyor. Söylediği arkadaşı y ise onu müdüre soylemis ancak müdür pek takmamis. Müdür ilk başta tüm sınıfı disipline vereceğim demiş. Şimdi ise herkesin sozlulerini dusurecegim diyor. Bana kalırsa adamın amacı yapanı bulmak değil bizi tehdit ederek parayı koparmak. Bende bir çözüm ürettim. X kişisi pazartesi tüm parayı herkese dağıtacak ve kendisinin yaptığını itiraf edecek. Sonra herkes parayı kendi vermiş gibi müdüre verecek ve kimse X kişisinin yaptığını söylemeyecek. Bu sayede hem hoca artık peşimizi birakir hem de X kişisi disiplin yemez. Bu arada X kişisi pek sevdiğim biri değil klasik üst sınıflarla konuşan kizlardan. Ama kim olursa olsun kurtarmak isterim. Planım tutarsa ortada bir sorun kalmayacak. Kız zaten zengin. Sizce iyi bir plan mi?

Geri
Yukarı