Mühendis olmak istiyorum

Qwerty1234

Decapat
Öncelikle herkese merhaba. Ben 9.sinif Anadolu imam hatip lisesi fen bölümünde okuyorum. 10.sinifta sayısal olarak seçim yapacağım matematik, fizik, kimya kısacası sayısal dersleri seviyorum ve rahatlıkla yapabiliyorum. İleride makine veya mekatronik mühendisi olmak istiyorum. Fakat bazı insanlar imam hatipe gidiyorum diye bana mühendis olamazsın diyorlar. Yani C#, C++ ve C az da olsa biliyorum, evdeki elektronik eşyaların içini açmayı ve çalışma prensiplerini çok merak ederim ve kendimi geliştirmeyi istiyorum elektronik ve makine alanında sizce bir insanın mühendis olabilmesi için illa da fen ve Anadolu lisesine gitmesi mi gerekiyor? Yani ben sizce bir makine mühendisi olabilir miyim?

İmam hatip lisesine gitmeniz sizi bir miktar geride başlatır bu bir gerçek ancak önemli olan üniversite bu konularda. Eğer üniversite sınavından başarılı olabilirseniz kimse lisenize bakmaz.
Ayrıca bölüm seçimi 11. sınıf için yapılır.

İmam Hatip çok köstek olmaz, hem sana hem hocaların insiyatifine bağlı, bazı yerlerde artısı bile oluyor. Sadece 11. sınıfta ek dersler olduğu için biraz ağır oluyor ama onun dışına pek sıkıntı değil, yapılmayacak kadar zor değil yani. İstediğin bölüme gidebilirsin, başarılar dilerim, çevrendekileri bu konuda pek dinleme. 😁

İmam Hatip çok köstek olmaz, hem sana hem hocaların insiyatifine bağlı, bazı yerlerde artısı bile oluyor. Sadece 11. sınıfta ek dersler olduğu için biraz ağır oluyor ama onun dışına pek sıkıntı değil, yapılmayacak kadar zor değil yani. İstediğin bölüme gidebilirsin, başarılar dilerim, çevrendekileri bu konuda pek dinleme. 😁
Tesekkur ederim 😊

Fakat bazı insanlar imam hatipe gidiyorum diye bana mühendis olamazsın diyorlar.

İnsanlar her şeyi söyler, aldırış etme. Genelde güçlerinin yetmediği işlerde senin de hevesini kırmaya çalışırlar. Okulun tabii ki etkisi var ama her şey sende bitiyor.

Kardeşim merhaba. Ben anadolu lisesi çıkışlıyım mekatronik mühendisliği okuyorum. Bizim bölümde anadolusuda var imamhatipide var meslek liseliside var dert etme öyle şeyleri başaran başarıyor :) Programlama öğrenmen güzel ilerde çok işine yarıcak çoğunun programlama temeli olmuyor dersi alttan alıyolar.

Yeni konular

Geri
Yukarı