Mühendis ve mimarlık için laptop önerisi

Tadından yenmez bir laptoptur halihazırda yan komşum almıştır ve Windows kurulumu bizzat tarafımdan yapılmakla beraber Warzone FPS denemesi gerçekleştirilmiştir. Orta ayarlarda sabit 60 FPS vermiştir.

Tadından yenmez bir laptoptur halihazırda yan komşum almıştır ve Windows kurulumu bizzat tarafımdan yapılmakla beraber Warzone FPS denemesi gerçekleştirilmiştir. Orta ayarlarda sabit 60 FPS vermiştir.

Malzeme kalitesi sıfır,
Estetik durmuyor,
Soğutma problemleri var,
Klavyesi ergonomik değil,
Trackpad işe yaramaz,
İşlemcisi "U" serisi olduğu için mimarlık ve mühendislikte kötü performans verecektir.

Önerdiğim modeller:
1) HP ZBook Firefly G7 Intel Core i7 10510U 16GB 512GB SSD Fiyatı

Basit oyunları oynarsınız, çok bir şey beklemeyin. Ekran kartı daha çok mühendislik alanları için tasarlanmış; oyun için değil.

2)HP Pavilion 15-EC0012NT AMD Ryzen 5 3550H 8GB 256GB SSD Fiyatı

Ekran kartı oyunlarda tatmin eder fakat işlemcisini bilmiyorum, hiç AMD deneyimim olmadı.
NOT: AutoCAD kullanan mühendislerin çoğu AMD tercih eder, belki de iyidir bilemiyorum.

3)Lenovo ThinkPad E495 T AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Fiyatı

Harici bir ekran kartı yok, ağır oyunlarda iyi bir performans vermez. Fakat Thinkpad'ler kalitelidir.
Eski IBM bilgisayarların altyapısını kullanıyor sonuçta.

4)MSI GL65 Leopard 10SCXR-061XTR Intel Core i5 10300H 8GB Fiyatı

Depolaması yetersiz, klavyesi ve trackpadi ergonomik değil, onun dışında kağıt üzerinde iyi duruyor. Oyun performansı güzeldir, işlemcisi de H serisi.

5)LENOVO 81Y400D8TX 3/i5/10300H/8/512/GTX1650 4/15.6" Gaming Laptop Siyah

Depolaması yetersiz gelebilir, ekran kartı gayet iyi.

6)Apple MacBook Air Intel Core i3 8GB 256GB SSD macOS 13.3" Fiyatı

Oyun oynamayı denemeyin bile. Bu bilgisayarı estetik bir görüntüye sahip olduğu için koydum.
Onun dışında pek bir artısı yok. Donanımı güçsüz, port sayısı az vs...

7)HP Envy 13-AH1001NT Intel Core i5 8265U 8GB 256GB SSD MX150 Fiyatı

Görüntüsü estetik, klavyesi ve trackpadi gayet ergonomik, işlemcisi yeterli, ekran kartı giriş seviyesi. Üst düzey oyunları oynayamazsınız ama CS, GTA 5 gibi oyunları oynatır.
Benim seçimim bunlardan yana:
1) Mühendis ve mimarlık için laptop önerisi - Technopat Sosyal

2) LENOVO 81Y400D8TX 3/i5/10300H/8/512/GTX1650 4/15.6" Gaming Laptop Siyah

3) HP ZBook Firefly G7 Intel Core i7 10510U 16GB 512GB SSD Fiyatı

Mühendislikte en iyi performansı 3 numaralı çıkarır, fakat oyun oynayamazsınız.

Son düzenleme:
Malzeme kalitesi sıfır,
Estetik durmuyor,
Soğutma problemleri var,
Klavyesi ergonomik değil,
Trackpad işe yaramaz,
İşlemcisi "U" serisi olduğu için mimarlık ve mühendislikte kötü performans verecektir.

Önerdiğim modeller:
1) HP ZBook Firefly G7 Intel Core i7 10510U 16GB 512GB SSD Fiyatı

Basit oyunları oynarsınız, çok bir şey beklemeyin. Ekran kartı daha çok mühendislik alanları için tasarlanmış; oyun için değil.

2)HP Pavilion 15-EC0012NT AMD Ryzen 5 3550H 8GB 256GB SSD Fiyatı

Ekran kartı oyunlarda tatmin eder fakat işlemcisini bilmiyorum, hiç AMD deneyimim olmadı.
NOT: AutoCAD kullanan mühendislerin çoğu AMD tercih eder, belki de iyidir bilemiyorum.

3)Lenovo ThinkPad E495 T AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Fiyatı

Harici bir ekran kartı yok, ağır oyunlarda iyi bir performans vermez. Fakat Thinkpad'ler kalitelidir.
Eski IBM bilgisayarların altyapısını kullanıyor sonuçta.

4)MSI GL65 Leopard 10SCXR-061XTR Intel Core i5 10300H 8GB Fiyatı

Depolaması yetersiz, klavyesi ve trackpadi ergonomik değil, onun dışında kağıt üzerinde iyi duruyor. Oyun performansı güzeldir, işlemcisi de H serisi.

5)LENOVO 81Y400D8TX 3/i5/10300H/8/512/GTX1650 4/15.6" Gaming Laptop Siyah

Depolaması yetersiz gelebilir, ekran kartı gayet iyi.

6)Apple MacBook Air Intel Core i3 8GB 256GB SSD macOS 13.3" Fiyatı

Oyun oynamayı denemeyin bile. Bu bilgisayarı estetik bir görüntüye sahip olduğu için koydum.
Onun dışında pek bir artısı yok. Donanımı güçsüz, port sayısı az vs...

7)HP Envy 13-AH1001NT Intel Core i5 8265U 8GB 256GB SSD MX150 Fiyatı

Görüntüsü estetik, klavyesi ve trackpadi gayet ergonomik, işlemcisi yeterli, ekran kartı giriş seviyesi. Üst düzey oyunları oynayamazsınız ama CS, GTA 5 gibi oyunları oynatır.
Benim seçimim bunlardan yana:
1) Mühendis ve mimarlık için laptop önerisi - Technopat Sosyal

2) LENOVO 81Y400D8TX 3/i5/10300H/8/512/GTX1650 4/15.6" Gaming Laptop Siyah

3) HP ZBook Firefly G7 Intel Core i7 10510U 16GB 512GB SSD Fiyatı

Mühendislikte en iyi performansı 3 numaralı çıkarır, fakat oyun oynayamazsınız.
Hocam u serisi işlemci işe yaramaz deyip 4 tane u serisi işlemci önermeniz de ne bileyim 😀 "Birincisi mimarlık ve mühendislikte kötü performans sergilemek" tanımı yanlış. U serisi işlemcilerin kötü olmasının sebebi güç tüketiminin düşük olması ve frekans hızlarının çok da fazla yükselememesidir. CAD, Solidworks programlarını bir oyun gibi düşünmeyin. Bütün gereksinimleri sağlayınca kullanamayabilirsiniz veya düşük olsa da çalıştırabilirsiniz. Bu programlar kasıtlı yarı optimize bir şekilde çıkarılırlar. Kullanan kişiler hataları düzelttikleri zaman hediye çeki, yıllık abonelik gibi ödüllerle ödüllendirilirler( her zaman geçerli değil). Malzeme kalitesine gelince, şu anda laptopların %70-80'i Çin'de üretiliyor.Malzeme kalitesi aramak mantıksız. Bir mühendis öğrencisi olarak AMD işlemciyi mobilde tercih etmem. Çünkü ısınma problemleri var ve CAD, Solid gibi programlar tek çekirdekte kullanıldığı için Intel işlemciler daha önde. Kaldı ki bu arkadaşımız umarım mühendislik veya mimarlık kazanır da, o zaman trackpad ve klavyeyi zaten kullanamayacak. Kitapları masasına açtığı zaman erişemeyecek onlara. Harici klavye + mouse şart. Gösterdiğiniz bilgisayarlar kötü değiller fakat yazmadan önce konuyla alakalı olup olmadığına lütfen bakın.Bu bilgisayarların hepsi teknik çizim programlarını çalıştırabilir. Ama siz oyun oynatacakmış gözüyle yorumlamışsınız. Bu arada komşum yüksek lisans yapıyor(Makine). CAD ile haftada 5 bilemedin 6 çizim yapıyor en az ve her çizim 4 saat sürüyor. 3 haftadır ne ısınma problemi var ne başka problemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı