Mühendislik bölümleri için Gaming PC gerekli midir?

op Pocke

Decapat
Daha fazla  
Şu an lisedeyim oyun için bilgisayar alacaktım lakin ailem laptop olması taraftarı üniversitede kullanırsın diyorlar. Sorum şu. Üniversite için laptop gerekli mi? Laptop almazsam evde bilgisayarla halledemez miyim?

Şu an lisedeyim oyun için bilgisayar alacaktım lakin ailem laptop olması taraftarı üniversitede kullanırsın diyorlar. Sorum şu. Üniversite için laptop gerekli mi? Laptop almazsam evde bilgisayarla halledemez miyim?

Liseye yeni geçtiyseniz hocam masaüstü alın derim.

Halledebilirsiniz ve alacağınız aynı fiyatta bir laptoptan daha performanslı olur fakat mobilite olmaz. Üniversitede bu önemli. Ayrıca lise kaçsınız bilmiyorum ama 2 3 yıl sonra o laptop mühendislik programlarında yetersiz gelebilir.

Gaming PC hem oyun hem iş için kullanılabilir. Sadece üniversite için kullanacaksanız MacBook. Arkadaşım Lise'ye yeni geçti. Şimdiden laptop aldı. Bana saçma geliyor.

Hocam liseyi bitirmeden üniversiteyi düşünmek laptoplarda biraz sorun yaratabilir kasa yine parçaları değişen bir sistem ama laptop birkaç yıl sonra işinize yaramamaya başlar eGPU takarım desen bir dünya masraf. Şu an için kasa daha mantıklı olur. Bende 1 yıl sonra falan laptop almayı düşünüyorum ama önceliğim kasa oldu.

Hocam Makine Mühendisliğine gideceğim bu sene. Programları kaldırabilecek PC'lerin hepsi Gaming olarak geçiyor. Bende bu sene 3050 İ7 13. nesil laptop almak zorunda kaldım. Sorunun yanıtı kısaca evet.

Muhendislige gore degisir. Muhendislik icinde de yonelecegin alana gore degisir. Bilgisayar muhendisligi icin mesela MacBook'un avantajlari apayri ekran kartli guclu makinelerin avantajlari apayri. Biraz daha detay verirsen yardimci olabilirim. Bilgisayar muhendisiyim, makineci ve elektronikcilerle de cok zaman gecirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı