Mühendislik için F/P laptop önerisi

Eğer çok ekran kartı gücüne ihtiyacın olmayacaksa şarjı iyi giden cihazlar bakardım ben yerinde olsam. Kullandığım laptop'un harici ekran kartı yok mesela, ama sayesinde 6+ saat aralıksız çalışabiliyorum. Benim iş yüküm biraz daha hafif kaçar makine mühendisliğine göre. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim. Web tarayıcı, VS Code, ufak bir web ve sql server, spotify ve discord eşliğinde çalışıyorum. Ekran kartı yüküm hiç yok. Dolayısıyla pilim epey gidiyor. Sabah 10'a 20 kala açtığım cihaz aralıksız bu saate kadar çalıştı ve hala 20% civarı şarjım var.

Nitro, Tuf, Victus, Abra filan hep ucuzluk.. Sırf ekran kartı iyi işlemcisi iyi diye boşver.. Ben sana amiral gemisi önereyim. Ekran 2k parlaklık müthiş.. Hem macbook gibi hafif hem de oyuncu ve ekran hoparlörler filan iyi..

Hatta epey'den de özelliklerine bakabilirsin 90Wh pil başka cihazda zor bulunur.. Laptop deyince kasa bilgisayar mantığıyla işlemci iyi olsun, ekran kartı iyi olsun değil; işlemci ve ekran kartının yanı sıra, kasa kalitesi, ekran kalitesi (parlaklık, çözünürlük renk doygunluğu, gamı vs.) pil kapasitesi hepsi önemli..

Geri
Yukarı