Mühendislik için laptop tavsiyesi

Çok kötü değil hocam yanlış olmasın. 4050 ye para verilmez gibisinden birkaç negatif yorum görünce öyle geldi sadece. Sanırım bir 5 bin daha çıkmak gerekiyor bütçe olarak o zaman hazır bu kadar çıkmışken.
Muhtemelen negatif yorumları 45W RTX 4050'ler için gördünüz. Türkiye'de RTX 4050 mobil GPU'lar piyasaya ilk çıkmaya başladığı zaman MSI laptoplar vardı 45W TGP değerine sahiplerdi ve bir hâyli gömülmüştü. Acer Nitro 16 bu fiyat bandında en iyi kasa kalitesine sahip RTX 4050'li laptoptur. RTX 4060'lı laptop için akakçeden baktığıma göre en ucuz 32500 TL'ye hâli hazırda benim de kullanmış olduğum R5 7640HS - RTX 4060'lı Victus var. Hem bütçenizin üstünde hem de bu cihazda sadece 1 tane SSD slotu var. İlerleyen süreçte SSD upgrade'i illa düşüneceksiniz ve sizi daha da maddi sıkıntıya sokacak çünkü içinde ki SSD boşa çıkacak. O yüzden bu fiyat bandında RTX 4050'li Nitro 16 üzmez.

İlk defa sizi haber yerine bir konuya yanıt verirken gördüm.

Oyuncu laptopu yerine sade şık tasarımlı şarjı uzun giden performansıda iyi cihazlar düşünür müsünüz?

Hocam, açıkçası pek oyun da oynamam ama bilgisayar elime geçince oynamaya başlarım gibime geliyor. Ayrıca performansları daha yüksek diye duyumlar aldığım için de buna yöneldim.

Hocam çok mu ütopik oldu? Açıkçası çıkabileceğim bütçe normalde bundan çok daha az ama 30.000 civarı bu özellikleri karşılayan bilgisayarlarla karşılaştığım için açtım konuyu.
50 de yapsanız 60 da yapsanız hem sessiz hem pil ömrü uzun hem de ısınmayan gaming laptop bulamazsınız. Öyle bir laptop yok.

Hocam, açıkçası pek oyun da oynamam ama bilgisayar elime geçince oynamaya başlarım gibime geliyor. Ayrıca performansları daha yüksek diye duyumlar aldığım için de buna yöneldim.
Oyun oynasan da oynamasan da grafik işleri yapacağın için iyi bir ekran kartına ihtiyacın var.

Muhtemelen negatif yorumları 45W RTX 4050'ler için gördünüz. Türkiye'de RTX 4050 mobil GPU'lar piyasaya ilk çıkmaya başladığı zaman MSI laptoplar vardı 45W tgp değerine sahiplerdi ve bir hâyli gömülmüştü. Acer Nitro 16 bu fiyat bandında en iyi kasa kalitesine sahip RTX 4050'li laptoptur. RTX 4060'lı laptop için Akakçe'den baktığıma göre en ucuz 32500 TL'ye hâli hazırda benim de kullanmış olduğum R5 7640HS - RTX 4060'lı Victus var. Hem bütçenizin üstünde hem de bu cihazda sadece 1 tane SSD slotu var. İlerleyen süreçte SSD Upgrade'i illa düşüneceksiniz ve sizi daha da maddi sıkıntıya sokacak çünkü içinde ki SSD boşa çıkacak. O yüzden bu fiyat bandında RTX 4050'li Nitro 16 üzmez.

Tamamdır hocam, kuvvetle muhtemel dediğiniz olay sebebiyle öyle bir algı oluşmuş. Temel olarak programları kaldırması yeterli. Kendi mevcut bilgisayarınıza rağmen bunu öneriyorsanız o zaman bunu almamda önümde hiçbir sakınca yok. Zaten ürün tükenmekte. Elimi çabuk tutmakta fayda var.

Tamamdır hocam, kuvvetle muhtemel dediğiniz olay sebebiyle öyle bir algı oluşmuş. Temel olarak programları kaldırması yeterli. Kendi mevcut bilgisayarınıza rağmen bunu öneriyorsanız o zaman bunu almamda önümde hiçbir sakınca yok. Zaten ürün tükenmekte. Elimi çabuk tutmakta fayda var.
Alın hocam çok kaliteli cihaz fiyatına göre. Pişman olmazsınız. Programları kaldırmasının yanında istediğiniz her oyunu akıcı şekilde oynarsınız aynı zamanda.

Alın hocam çok kaliteli cihaz fiyatına göre. Pişman olmazsınız. Programları kaldırmasının yanında istediğiniz her oyunu akıcı şekilde oynarsınız aynı zamanda.

Hocam ürün komple kaldırılmış piyasadan sanırım. Tam parayı topladım, gördüm ki satılmış piyasadakiler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-12-27-00-37-22-226_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-27-00-37-22-226_com.android.chrome.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 9
Hocam ürün komple kaldırılmış piyasadan sanırım. Tam parayı topladım, gördüm ki satılmış piyasadakiler.
Evet öyle olmuş maalesef. Aynı cihazın 8 GB Ram'li versiyonu var piyasada şuan. Aldıktan sonra +8GB Ram takviyesi yapılması gerekecek.

Evet öyle olmuş maalesef. Aynı cihazın 8 GB Ram'li versiyonu var piyasada şuan. Aldıktan sonra +8GB Ram takviyesi yapılması gerekecek.

Evet hocam. Yükseltmek vs sıkıntılı süreçler olur benim için. En iyisi dişimi sıkıp bütçe çıkmak sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı